Jak wybrać ABC do nurkowania?

Jeśli chcesz wybrać dla siebie podstawowy sprzęt nurkowy, w którego skład wchodzi: maska, fajka i płetwy, pamiętaj, że inwestując w sprzęt, inwestujesz we własne bezpieczeństwo. Źle dobrany sprzęt ABC może wręcz zniechęcić do nurkowania. Niewygodna maska nurkowa, fajka bez zaworu, spadające płetwy. Takie problemy pod wodą mogą stać się nie do przejścia i mogą wpłynąć na zakończenie nurkowania.

nurek aquamatic nurkowanie nurek sprzet nurkowy

Dlatego też warto zainwestować w ekwipunek profesjonalny, czyli taki, którego jakość będzie potwierdzona konkretną marką. Nie możemy oszczędzać na sprzęcie podstawowym, ponieważ jak sama jego nazwa wskazuje, jest to główna podwalina naszego nurkowego wyposażenia. Priorytetem, na który powinniśmy zwracać uwagę, jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Renomowane firmy nurkowe specjalizują się w produkcji  tego dedykowanego sprzętu. Mając na uwadze ten pierwszy czynnik, musimy pomyśleć o swoje wygodzie. Komfort pod wodą to również sprawa bardzo ważna. Nawet na niedużej głębokości nic nie może odwracać stale naszej uwagi (np. przeciekająca maska), bo wpływa to na jakość nurkowania i brak jakiejkolwiek satysfakcji z odbytego zanurzenia, może również wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

nurkowanie kurs nurkowy owd wroclaw aquamatic nurkowanie sklep nurkowy

nurek aquamatic nurkowanie nurek sprzet nurkowy nurkowanie aquamatic

Pytaj zawsze o opinię sprzedawców. Ludzie zajmujący się na co dzień sprzedażą i serwisowaniem sprzętu nurkowego będą mieli szerszy i rozsądniejszy ogląd na dany model maski, fajki, płetw, czy każdego innego, bardziej zaawansowanego sprzętu nurkowego. Fachowcy znają sytuację na rynku, potrafią trafnie doradzić zakup. Mając na uwadze wszystkie wspomniane czynniki, podstawowy sprzęt nurkowy ABC trzeba wybrać rozsądnie.  

baner sklep nurkowy