Gdzie na nurkowanie w listopadzie? Nurkowanie techniczne w Austrii!

Nurkowanie to nie tylko rekreacyjne zanurzenia w ciepłych wodach, jeśli nurkujesz już od jakiegoś czasu i profesjonalnie podchodzisz do swojego hobby, wiesz jak ważnym, następnym krokiem jest w karierze nurka zmiana konfiguracji. Nurkowanie techniczne to większy zakres umiejętności, nurkowanie dłużej i na większych głębokościach. Centrum Nurkowe Aquamatic.pl uzyskało w okresie letnim miano centrum Tec/Rec, oznacza to, że nasze kompetencje zostały oficjalnie docenione przez PADI. Nurkowanie z Aquamatic to nurkowanie rekreacyjne, jak również nurkowanie techniczne, trudne nurkowanie jaskiniowe i nauka nurkowania w różnych konfiguracjach.

austria jezioro attrsee 7 201

Stawiamy sobie wyzwania, a prawidłowo odbyte nurkowanie techniczne to jedno z tych rzeczy, które lubimy najbardziej. Zanim jednak zdecydujemy się na zejście pod wodę wybieramy miejsce, które będzie odpowiednie do naszego wyzwania. Jezioro Attersee to największe jezioro w Europie, jego długość około 21 km i głębokość 170 metrów stanowi już od jakiegoś czasu wyzwanie dla nurków z naszego zespołu. Co roku jedziemy do Austrii pod koniec jesieni z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze najlepsza przejrzystość jeziora (nawet do 30 metrów), choć nie zawsze gwarantowana, o czym mogliśmy się przekonać w ubiegłym roku. Po drugie jesień w Austrii. Jezioro Attersee ze wszystkich stron otaczają alpejskie zbocza, które jesienią okryte są dywanem kolorowych liści. Kto widział, ten wie. 

austria attersee 4 20130912

I tym razem jedziemy nad Attersee w listopadzie, już od 7 będziemy przez cztery dni obcować w towarzystwie austriackiej natury i niezbadanej tafli wody. 

 

austria attersee 5 20130920