Tusa nowości 2014

Tusa w swojej propozycji na 2014 rok wydała również automaty i akcesoria do nurkowania.

Wśród nich znajdują się automaty RS-812, RS-811, SS-11/. Wszystkie charakteryzują się lekką przemyślaną konstrukcją obejmującą ułatwiające użytkowanie funkcje. RS-812, jako wersja najlepiej wyposażona występująca w zestawie z pierwszym stopniem R- 800, który posiada dwa porty HP obslugujące wysokie ciśnienie i cztery porty LP na ciśnienie niskie. Oraz drugi stopień S-12, który ma anatomicznie zaprojektowany ustnik. Automat tusa ma regulację oporów oddechowych i dźwignię regulacji Venturiego. System A.F.S. Pozwala na zaawansowany system przepływu. Model RS-811 jest uboższa jedynie o uniwersalny, obrotowy wąż, ponad to pierwszy i drugi stopień nie rónią się w zasadzie niczym od poprzednio opisywanego modelu. Pozostaje jeszcze automat SS-11, który występuje bez zestawu z pierwszym stopniem opisywany jest jako bardzo lekki i poręczny. Wyposażony jest w duży przycisk wydatkowy, am możliwość podłączenia węża (w zestawie o długości 84 cm) z obu jego stron.


tusa automaty


W zakresie akcesori nurkowych Tusa proponuje nam nowe modele masek z serii Freedom HD. W ofercie mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną od przezroczystej gumy z obudową szkła w kolorach: czarnym, ciemnoniebieskim, błękitnym i żółtym do opcji z gumą czrną z obudową szarą, żółtą, czerwoną i niebieską. Nowe maski Tusa charakteryzują się bardzo szerokim polem widzenia, przy ich minimalnej objętoścui. Mają wygodny system zapięć "180" i wykonane są w technologii Freedom.freedom hd

 Mówiąc o maskach dobrze jest wspomnieć o produkcie Freedom Film. Są to folie na szkła maski, które mają zabezpieczać je przed parowaniem i nie wymagają stosowania dodatkowych substancji. Są wykonane z wytrzymałego tworzywa i wegług producenta są w stanie służyć na wiele nurkowań.

 

freedom film tusa

 

Ostatnia pozycja do omówienia jest fajka Hyperdry Elite II , jest to model dwuzaworowy o konstrukcji zapobiegającej wlewaniu się wody do jej środka. Zaopatrzona jest w wydają komorę oczyszczającą. I tym razem oferowany jest szeroki wybór kolorów. Wrja czarna zawiera dodatki żółte, niebieskie, zielone, czerwone, pomarańczowe i szare. Wersa z przezroczystym plastikiem do wybory w kolorach czrnym, ciemnoniebieskim, błękitnym, biłym i żółtym.

 

hyperdry tusa