Seac DX 200 Ice

Kończy się sezon nurkowy 2014, czas więc zmienić sprzęt z letniego, na zimowy i zacząć myśleć na temat nurkowania podlodowego! Nurkowanie takie, zawsze kończy się jednak  próbą roztrzygnięcia dylemwtu, czy mój automat oddechowy wytrzyma niską temperaturę wody?! Aby dłużej się nie zastanawiać, firma Seac, stworzyła nowość, która z pewnością spodoba się wszystkim nurkom, którzy ze zniecierpliwieniem czekają na pierwsze przymroski!

DX 200 Icce, to automat oddechowy, który został stworzony specjalnie z myslą o nurkowaniu w wodach o niskich i bardzo niekich temperaturach. Konstrukcja I, jak i II stopnia ma na celu uodpornić sprzęt przed zamarznięciem, jak również ułatwić nurkowi oddychanie w trudnych warunkach. Pierwszy stopień zaopatrzony jest w membranę i suhą komorę, które chcronią go przed zimnem. Materiały użyte do jego wykonania, to mosiądz, który został pokryty warstwą niklowanego chromu. Wysoka jakość, pozwala mu na ciśnienie pracy 300 bar. 

Drugi stopień jest bardzo lekki, wykonany  z wyjątkowego technopolymeru i elastomeru. Materiały te pozwalają na bardzo wygodne użytkowanie tego sprzętu. Lekkość drugirego stopnia oznacza nie męczącą się szczękę iłatwe utrzymywanie sprzętu w ustach. 

Automat świetnie znosi nurkowanie w tempetarurze około 2oC - -2oC (stopni). Dobrze znosi wahania się temperatur pod wodą. Łatwe oddychanie w trudnych warunkach pod wodą, moe być możliwe dzięki Seac DX, wersja 200 Ice, to świetna propozycja na zimę!

 

EROGATORE X200

 

Dane techniczne:

-  pierwszy stopień  do 300 bar 

- 4 wyjścia niskiego ciśnienia LP

- możliwość doapsowania automatu do konfiguracji DIR

- dwa wyjścia wysokiego ciśnienia HP

- odciążony drugi stopień

- drugi stopień wykonany z technopolyneru i elastomeru

- do użycia z nitroxem 40 %

- elastyczny wąż  w osłonie kewlarwej Hi - Flex

 

Automat dostępny >> TUTAJ