Najczęstrze pytania. Kurs OWD.

 Kurs OWD Padi 3

 

Dlaczego warto zrobić kurs podstawowy?

Jeżeli zawsze marzyłeś o odkrywaniu podwodnych tajemnic, zwiedzaniu głębin, obserwacji życia podwodnego i dokumentacji fauny i flory akwenów w kraju i za granicą, a do tego lubisz pływać, to nurkowanie jest zdecydowanie dla Ciebie. Zawsze trzeba od czegoś zacząć. Aby zrobić pierwszy krok w stronę nurkowania należy zacząć kurs nurkowy OWD - czyli w systemie szkolenia PADI jest to pierszy poziom, jaki można zdobyć ze wszystkich możliwych kwalifikacji nurkowych. Nie oznacza to, że od razu będziemy nurkować na 30 metrach na zatopionych wrakach, aczkolwiek wykonamy wszelkie niezbędne szkolenia i ćwiczenia, które nauczą Cię nurkować bezpiecznie i z głową,a przede wszystkim w ogóle pokażą Ci jak to robić. Nauka nurkowania wiąże się z wyborem dobrego instruktora - Centrum Nurkowe Aquamatic.pl, dysponuje kadrą wykwalifikowanych i doświadczonych nurków,którzy kompetentnie szkolą bez względu na osiągany przez kursanta stopień nurkowy.

Kurs OWD Padi auamatic

W jaki sprzęt trzeba się wyposażyć, podczas trwania kursu nurkowego OWD?

Kursy OWD, są kursami podstawowymi i bez potwierdzenia, że nurek go odbył nie można kontynuować, bądź poszerzać swoich kompetencji. Kursy i szkolenia w systemie PADI są uwazględniane w każdym państwie na świecie i dzieki temu wypożyczać sprzęt nurkowy w Centrach Nurkowych, czy nabijać butle.

Centra Nurkowe, które oferują prowadzenie kursów nurkowych, mają najczęściej swoje zaplecze sprzętowe z którego można korzystać. Podczas trwania kursu wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne. Kolekcjonowanie własnego sprzętu nurkowego dobrze jest zacząć od zestauw ABC. ABC, to podstawowy sprzęt, wykorzystywany najczęściej podczas nurkowania swobodnego (bez butli) i składa się on z maski, fajki i płetw (do nurkowanioa potrzebne są płetwy na pasku, do których zakłada się buty do nurkowania). Zakup dobrego zestawu to koszt około 450 zł. Poleca się jednak kupowanie osobno tych elementów wyposażenia, daje to większe możliwości doboru sprzętu dedykowanego np. kształtowi naszej twarzy. Sprzęt nurkowy, który oferują sklepy sieciowe i markety, to sprzęt nieprofesjonalny, który może nie zabezpieczyć nurka odpowiednio pod wodą.

Jeśli chcesz kupić profesjonalny i firmowy sprzęt nurkowy zajrzyj do Sklepu Nurkowego Aquamatic.pl! Tutaj doświadczony personel pomoże Ci dobrać Twój idealny sprzęt nurkowy w bardzo konkurencyjnych cenach!

 

baner sklep nurkowy nurkowanie wroclaw sprzet nurkowy

 

Kurs OWD Padi auamatic tani kurs

Ile trwa kurs OWD?

Kursy OWD trwają zazwyczaj około dwóch tygodni. Czas ten może wydłużyć się, w zależności szczególnej sytuacji kursanta.

W jakich grupach odbywa się kurs?

Kursy zazwyczaj odbywają się w 4-6 osobowych grupach. Kursanci to osoby przypadkowe, jednak możliwe są też szkolenia grup zorganizowanych we wspomnianej, bądź większej ilości osób. Kursy w zależności od kursanta mogą odbywać się również indywidualnie, oznacza to jednak zazwyczaj wyższą cenę kursu.

Kurs OWD Padi taniiekursy

Co uzyskamy podczas trwania kursu?

Kurs podstawowy, podzielony jest na zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się kolejno na basenie i potem na wodach otwartych. Wyjazd związany z zakończeniem kursu jest zwykle ustalany z kursantami, a wody, to najczęściej jeziora, bądź kamieniołomy w kraju.  Podczas takiego wyjazdu mamy gwarantowane pięć nurkowań. Pierwsze, to tak zwany spacer podwodny w celu zapoznania się przez kursanta z warunkami panującymi w podwodnym środowisku.

Centrum Nurkowe Aquamatic.pl dyspopnuje profesjonalną salą wykładową, na której przeprowadzane są wykłady teoretyczne i oglądane są filmy instruktarzowe. Nasi instruktorzy dbają o komfort kursantów na wszystkich poziomach szkolenia.

Nurkuj z nami!

Aby zapisać się na kurs:

TELEFON: +48 880 000 899
E-MAIL:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.