Malta

malta MIEJSCA NURKOWEpsd

Republika Malty  ze względu na swoje niepodważalne uroki i klimat jest stałym celem podróży grupy z  Aquamatic.pl.

Wielokrotnie odwiedzana przez nas  wyspa  Gozo wchodzi w skład Archipelagu Maltańskiego. Mieści się on między Sycylią i Afryką Północną i został stworzony z chwilą, gdy trafili tu pierwsi osadnicy z Sycylii . W kraju dominuje religia katolicka.  Na Malcie znajdujemy wiele cennych zabytków, głównie z zakresu architekstury, zwłaszcza jeśli chodzi o kościoły.  Są to jedne z najstarszych na świecie budynków stworzonych przez człowieka. 

Znacznie ciekawiej robi się jednak pod wodą. Spore ilości pozostałych ruin i wraków zachęcają  do odkrywania okolicznych wód archipelagu. Ich  wysoka przejrzystość i temperatura pozwalają na nurkowania nawet powyżej 100m w głąb. Gozo jest rajem dla osób lubiących cisze i spokój, które chcą czerpać z bogactwa fauny i flory z dala od zgiełku szumnych atrakcji turystycznych. W okolicach tej wyspy znajdujemy sporo podwodnych grot i jaskiń, ze względu na szeroko urozmaicone struktury dna, które zadziwiają ilością łuków podwodnych, półek skalnych, czy ścian. Pod wodą znajdziemy okręty podwodne, statki transportowe, kutry, statki wojenne, czy nawet samoloty. Spotykamy tu również bogate życie podwodne. Niektóre skarby są pozostałościami po wojnie i upływie czasu, inne są stworzone specjalnie na potrzeby urozmaicenia atrakcji podwodnych i zachęcenia do korzystania z nich. 

Nie można zaprzeczyć urokom, towarzyszącym wyspą  Malty.  Stanowią miejsce o niebywałym charakterze, którego klimat sprzyja wyprawą nawet w okresie jesiennym. Temperatury powietrza na archipelagu nie spadają bowiem niżej niż 14 stopni zimą, a wysokie nasłonecznienie i brak surowych opadów atmosferycznych, zachęcają do pozostania tam na dłużej. Wysoka temperatura wody umożliwia korzystanie z lżejszego sprzętu ochronnego i daje wygodę i komfort. Nurkowanie w basenie Morza Śródziemnego jest przeżyciem, którego się nie zapomina.

Zapraszamy serdecznie na wyjazdy nurkowe z Aquamatic.pl! Organizowane są na wyspie Gozo, z racji na spokojny charakter tego miejsca, który daje możliwość czerpania w pełni  z uroków Archipelagu Maltańskiego i poznania jego prawdziwych uroków.  

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Malta

Malta 2


Malta 7

Malta 3


Malta 4


Malta 5


Malta 6