Cathedral Cave Gozo

cathedral cave

Niesamowite doznania dostarcza, podwodnym turystom, stosunkowo dostępne i wyjątkowo czarujące miejsce na wodach Gozo - Cathedral Cave. Tłumacząc sobie nazwę tego przepięknego zakątka - jaskinia katedralna, bądź jaskinia - katedra- już możemy domyślać się, jego fenomenu.

 

Cathedral Cave mieści się u wybrzeży Gozo, niedaleko Dwerja Bay i Azure Window. Kręci się tam wielu turystów, ale tylko odpowiednio przygotowana ich cześć, ma możliwość poznania, prawdziwych uroków tej niezwykłej jaskini. Cały czar, kryje się bowiem, w jej nietypowym ukształtowaniu. Do środka można wpłynąć zanurzając się 5 metrów pod wodę. Dalej wpływasz w obszar skalny którzy zwieńczony jest kopułą o wysokości 15 metrów. Do jaskini można wpłynąć i wynurzyć się w środku, zaczerpnąć powietrza i podziwiać jej piękno.

 

Najczęściej przytaczanym wspomnieniem przez nurków, jest  widok otworu prowadzącego do kopuły. Ta szczególna, błękitna toń, odrysowuje się w kształcie pkręgu i tworzy formę oprawionego dzieła sztuki, ukształtowanego przez naturę.

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

malta 2013 33

 

cathedral cave 3

 

cathedral cave 4