Cathedral Cave Gozo

cathedral cave

Niesamowitych doznań dostarcza podwodnym turystom stosunkowo dostępne i wyjątkowo czarujące miejsce na wodach Gozo - Cathedral Cave. Tłumacząc sobie nazwę tego przepięknego zakątka - jaskinia katedralna, bądź jaskinia - katedra- już możemy domyślać się jego fenomenu.

Cathedral Cave mieści się u wybrzeży Gozo, niedaleko Dwerja Bay i Azure Window. Kręci się tam wielu turystów, ale tylko odpowiednio przygotowana ich cześć ma możliwość poznania prawdziwych uroków tej niezwykłej jaskini. Cały czar kryje się bowiem w jej nietypowym ukształtowaniu. Do środka można wpłynąć, zanurzając się 5 metrów pod wodę. Dalej wpływasz w obszar skalny, który zwieńczony jest kopułą o wysokości 15 metrów. Do jaskini można wpłynąć i wynurzyć się w środku, zaczerpnąć powietrza i podziwiać jej piękno.

Najczęściej przytaczanym wspomnieniem przez nurków jest widok otworu prowadzącego do kopuły. Ta szczególna, błękitna toń, odrysowuje się w kształcie okręgu i tworzy formę oprawionego dzieła sztuki, ukształtowanego przez naturę.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

malta 2013 33

cathedral cave 3

cathedral cave 4