Inland Sea Gozo

Inland Sea

Jeśli chcesz nurkować w miejscu zupełnie wyjątkowym, które, można rzec, jest wręcz historycznym punktem na mapie Gozo, to Inland Sea nie może być Ci obojętne! Jest to punkt zawarty w pierwszej dziesiątce miejsc nurkowych w zestawieniu samego Jacques Cousteau!

Inland Sea to niezwykła zatoka z jednym tylko, skalnym przejściem - bramą o monumentalnej wielkości, która ciągnie się na około 80 metrów szerokości. Można tam wpłynąć łodzią bądź nurkować na głębokości 6 metrów. Wzdłuż ścian skalnych znajduje się wiele małych wyrw, które można zwiedzać po drodze. Ponadto nurkowanie, nawet na tak małej głębokości, jest mimo pozorów bardzo przyjemne. W tym miejscu znajduje się pełen przekrój okazów maltańskiej fauny i flory. A przy brzegu zatoki, wewnątrz bramy, rozbudowują się małe wioski rybackie, które praktykują tradycyjne sposoby połowu.

Piękno Inland Sea zapiera dech w piersiach. Duże rozmiary skalnego łuku robią wrażenie, a jego długość pozwala na przyjemny podwodny spacer nawet dla mniej zaawansowanych nurków.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inland Sea 1 


 malta 2013 2

malta 2013 4 2