Blue Hole, Azure Window i Chimney & Reef Gozo

Blue Hole - Azure Window - Chimney  Reef

Blue Hole, Azure Window i Chimney & Reef to bardzo charakterystyczne punkty na mapie Gozo. Azure Window to monumentalne, kamienne sklepienie, które wchodzi w skład kompleksu i równocześnie jest jego najbardziej rozpoznawalnym elementem. To ogromne, kamienne okno o ciekawym kształcie góruje nad wszystkimi innymi atrakcjami turystycznymi wyspy. Widoczne jest na widokówkach, pamiątkach, jest też najczęstszym punktem kojarzonym z Gozo w internecie.

Nic w tym jednak dziwnego. Jest to bowiem idealny punkt zarówno dla zwykłych turystów, jak i nurków. Zaraz obok skalnej formy znajduje się bowiem Blue Hole. Warto zanurkować w tym niebanalnym okręgu. Obła brama skalna nadaje temu miejscu niesamowitego charakteru i tym samym staje się niewątpliwie obowiązkowym do zobaczenia miejscem. Nic dziwnego, że jest to najczęściej odwiedzane miejsce nurkowe na Malcie.

Jest tu też wiele do zobaczenia pod wodą. Nie tylko duże ławice tuńczyka zasługują na uwagę. Skręcając w lewo mamy możliwość zwiedzić rafę koralową, która ciągnie się na 50 metrów w dół. Jeśli masz szczęście, możesz również spotkać tu koniki morskie.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899   

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blue Hole - Azure Window - Chimney  Reef 2

 gozo zdjęcia miejsca nurkowe AZURE WINDOW


Blue Hole - Azure Window - Chimney  Reef AQUAMATIC