Wraki Cominoland, Xlendi i Karwela

GOZO MIEJSCA NURKOWE wraki

Wraki Cominoland, Xlendi i Karwela, to trzy perełki wód Gozo. Każdy z nich jest inny, mają swoją historię i bardzo charakterystyczne cechy. Zatopione są niedaleko od siebie, tworząc łącznie ciąg atrakcji, które można zobaczyć podczas jednego nurkowania.

 

Karawela jest najmłodszym i najnowocześniejszym ze statków. Został specjalnie zatopiony w 2006 roku, aby utworzyć sztuczną rafę koralową. Płynąc około 100 - 80 metrów (w zależności od punktu wejścia do wody), trafiamy właśnie na ten wrak. Ustawiony pionowo w stosunku do dna, 58 metrowy prom był niegdyś wygodnym środkiem transportu dla ludzi, jak i pojazdów. Trzy pokłady wraku stanowią dużą przestrzeń do zwiedzania. Prócz poszczególnych kajut i schowków kryjących zamieszkałe tam ryby i skorupiaki, na pokładzie słonecznym odnaleźć możemy Volkswagena Beetle.

Zanurzając się niedaleko Xatt L- Ahmar, ze skalnych wybrzeży, prócz wraku Karawela przepływając 50 metrów dalej, możemy zwiedzić Cominoland. Znajdujący się na 36 metrach, został zatopiony razem ze swoim większym towarzyszem w 2006 roku. Jest specjalnie przygotowany, jako wrak do nurkowania. Cominoland, mierzy około 35  na 9 metrów i na swoim pokładzie skrywa wiele ciekawych przestrzeni do zwiedzania.

Tego samego dnia, możemy zobaczyć trzeci wrak Gozo. Zatopiony w 1999 roku, jest najstarszym z opisywanej trójki. MV Xlendi, mimo, że leży na dnie odwrócony do góry nogami,  jest interesującym punktem do zwiedzania, zwłaszcza dla doświadczonych nurków. Na jego pokładzie, przed zatopieniem zostały otwarte wszystkie włazy tak, że jest on wygodnym miejscem, szczególnie dla doświadczonych nurków.

Gozo, to nie tylko liczne jaskinie i groty skalne. W wodach wokół wyspy, znajdujemy atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o nurkach. Będą na Malcie, wręcz nie wypada ominąć Xatt L- Ahmar. Wraki na Gozo, to idealny kąsek dla nurków szukających przygód. 

 

Nurkuj z nami!

TELEFON+48 880 000 899   E-MAIL:      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


gozo zdjęciawraki 6

gozo zdjęciawraki 1


gozo zdjęcia miejsca nurkowe

gozo zdjęciawraki 8

gozo zdjęciawraki 2

gozo zdjęciawraki 9

gozo zdjęciawraki 7

gozo wraki

gozo zdjęciawraki 5

gozo zdjęciawraki 3