Xlendi Cave & Reef

Xlendi Cave  Reef

Jeśli jesteś niedoświadczonym nurkiem i dopiero co przybyłeś na Gozo, to Xlendi Cave & Reef będzie idealna propozycją na rozgrzewkę. Xlendi, to jaskinia usytuowana na bardzo małych głębokościach, więc nie będzie dużym wyzwaniem pod względem technicznym. Jest to jednak ciekawa propozycja do nurkowania nocnego i poszerzania swoich kwalifikacji.

Płynąc przez cypel w zatoce Xlendi napotykamy tunel, który prowadzi na głębokości zaledwie 3 metrów. Dalej opada od do około 8 metrów. Jaskinia, to właściwie ten tunel, który kształtuje się niedaleko rafy i na początku nie wydaje się zbyt przestronna.

Po przepłynięciu kilku metrów zaczyna sie rozszerzać . W zatoce  Xlendi Bay występuje bujna rafa pokryta wodorostami, z dużą ilością małych ryb. Spotykamy tu rozgwiazdy, kolorowe rybki z rodziny wargaczowatych i drobne, kolorowe przykłady gatunku damselfish.

 

Nurkuj z nami!

TELEFON+48 880 000 899   E-MAIL:      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Xlendi Cave  Reef gozo nurkowanie


Xlendi Cave  Reef gozo nurkowanie aquamatic


Xlendi Cave  Reef gozo nurkowanie aquamatic 2