Nurkowanie i kursy nurkowania

pagmsc

Jeśli marzysz o udanym i niedrogim wypoczynku, na który możesz zabrać całą rodzinę, to wyjazd na wyspę Pag jest tym, czego szukasz!

Jest to trzecia co do wielkości chorwacka wyspa, a w jej malowniczej lagunie utworzone zostało miasto Pag. Zawdzięcza ono swój rozwój produkcji soli i szerokiemu handlowi tym produktem. Do dziś produkuje się tu 33 000 ton soli, co stanowi dwie trzecie całej produkcji soli w Chorwacji. Obecnie dodatkowo, możemy tu podziwiać zachowane magazyny soli, które są atrakcją turystyczną i stanowią one pamiątkę tradycyjnego, paškiego budownictwa.

Z racji tego, że Chorwacja to głównie kraj katolicki, wiele zabytków, na które tu napotykamy, to kościoły. Wszystkie uliczki w mieście prowadzą na jeden główny plac Trgu kralja Petra Krešimira IV, na którym wybudowany został kościół parafialny Wniebowzięcia Marii (Uznesenja Marijinog). Ponadto miasto zdobi ośmiokątna baszta Skrivanat przy ulicy Jose Felicinovica, która jest jedyną zachowaną z dziewięciu takich budowli, jakie otaczały niegdyś miasto.

Pag należy do najspokojniejszych miejscowości wyspy, więc jeśli lubisz ciszę, spokój i obcowanie z naturą, to to miejsce na pewno przypadnie Ci do gustu. Ta przeurocza i ciepła miejscowość usytuowana jest przy samym brzegu.
Ze względu na niewątpliwe uroki tego miejsca Aquamatic.pl przygotował szeroką ofertę wynajmu apartamentów i pokoi. Podczas wypoczynku w Chorwacji można nie tylko nurkować z divemasterem, lecz również odbyć kursy szkoleniowe i poszerzyć swoje umiejętności nurkowe. Morze Adriatyckie jest bardzo wdzięcznym akwenem i skrywa liczne wraki i inne przygotowane dla nurków atrakcje.

Często uczęszczana tam Paška zatoka otoczona jest 27 kilometrami żwirowych plaż. Zaraz za nią mieści się parking, a niedaleko leży centrum miasta. Pag to niosąca za sobą bogato ukształtowaną kulturę miejscowość, która zachęca do odwiedzin ze względu na zachwycające widoki i przejrzystą wodę.

Pag to niewątpliwie miejsce dla Ciebie!

nurkowanie zdjęcia wyjazd urlop nurkowani chorwacja wypoczynek chorwacja nurkowanie apartaeny chorwacja 2016 cennik apartamenty nurkowanie chorwacja

>> POBIERZ KATALOG PDF<<

Nurkuj z nami!

Baza Nurkowa w Chorwacji: +48 602579030 || mail: nurkowaniechorwacja@gmail.com

nurkowanie wczasy chorwacja 9

nurkowanie wczasy chorwacja 12

nurkowanie wczasy chorwacja 2

nurkowanie wczasy chorwacja 13