Oman

omanmsc

Jeśli chcecie poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i zawitać w miejsce piękne i pełne sekretów, zapraszamy na organizowane przez Aquamatic.pl wyjazdy do Omanu!

Położony na półwyspie arabskim, karmi pustynnymi krajobrazami, ubranymi w skalne zbocza górskie, u których podnóży rozlewają się przejrzyste i niezbadane wody Morza Arabskiego. Kraj słynący z rozmaitości fauny i flory, zachwyca przepychem i kusi nutą orientu.

Mimo, że Oman jest krajem arabskim i jest zupełnie zdominowany przez islam, to kobiety, które przyjeżdżają w te okolice nie mają w zupełności się tego obawiać. Turystki, samotnie mogą poruszać się po okolicy, którą jak najbardziej, warto jest zobaczyć.  Na bazarach spotykamy kosze świeżych i suszonych owoców, orzechy, drewniane, wykonane ręcznie naczynia, przyprawy, wszystko to składa się idealnie na omański miks orientalny, którego warto jest zasmakować. Niezliczone budowle, krajobrazy o zupełnie odmiennym charakterze i piękne zabytki. W dużych miastach nie zabraknie jednak nutki zachodniej kultury. Widuje się tu nie tylko KCF, czy Mc Donaldy, ale też duże sklepy takie jak Carrefour, w których znajdziemy produkty, już nieco bardziej nam znane.

Jeśli chodzi jednak o temat najważniejszy, to nurkowanie w tym miejscu zapewnia wysoką dawkę adrenaliny i satysfakcję, Oman kryje w swoich wodach niezliczone okazy fauny i flory, które zadziwiają urokami. Liczne gatunki ryb, ogrody korali, wielkie tarasy skalne i możliwość spotkania się z rekiem wielorybim, to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają Cię pod wodą. Wysoka do 25 metrów przejrzystość  i wysoka temperatura wód stanowi zaproszenie do zwiedzania koralowych klifów, czy zatopionych wraków statków. Doświadczeni nurkowie wiedzą też pewnie coś o urokach nocnych nurkowań. W omańskich wodach  napotkamy bowiem na fluorescencyjne stworzenia, a spotkania z nimi o tej porze, nabierają dodatkowej, tajemniczej atmosfery i sprawiają, że mamy możliwość odkrywania całkiem innych doznań związanych z nocnymi zanurzeniami. 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.