Opole Kamionka Piast

 opolemsc


Kamionka Paist- idealne miejsce na niedzielne nurkowanie dla nurków początkujących i kursantów!

 

Podczas wyjazdu nurkowego do Opola, na pewno trzeba pamiętać o popularnym zbiorniku "Piast", który jest położony w okolicach centum miasta i można łatwo dostać się na niego od strony ul. I Maja, czy Fabrycznej. Jest on jednym z najbardziej zachwalnych miejsc w tych okolicach. Władze zaczęły dbać o to miejsce, wyraźnie tworzony na potrzeby licznych grup nurkowych, żwirowy parking, i wygodne zejście stanowią kolejny plus dla Kamionki. Ilość odwiedzin, Paist zawdzięcza sobie dosyć wysokiej przejrzystości wody. Nie tylko nurkowie zachwalają sobie to miejsce. Podczas zejścia do wody, dobrze jest pamiętać o zachwoaniu ostrożności i wzięciu ze sobą bojki oznaczającej, ponieważ w szczególności w cieple dni, woda odwiedzana jest przez zwolenników sportów motorowodnych. Jest to znaczne utrudnienie ze względu na nieprzewidywalne często, zachowanie właściceli takiego sprzętu.

Więcej zdjęć z Opola, znajdziesz tutaj: http://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/opole-piast-pazdziernik-nurkowanie.

Jeśli chodzi o nurkownaie w tym miejscu, to najgłębiej jest do około 13 m, ale widoczność jest całkiem dobra, bo około 5- 6 m. Piast zapewnia też atrakcje podwodne, białą bojką na zbiorniku zaznaczone są ruiny domku, ponad to biały fiat 126p, czy zalany las, grupa z Aauamatica znalazła też zalany, pomarańczowy telefon. Napotykamy również na dosyć urozmaicone życie wodne. Bywalcy zaobserwowali tam Szczupaki, Okonie, czy Płocie.  Na sieci znajduje sie wzmianki o niepokojącej zawiesinie na głębokości 5-6 metrów, która nie jest do końca zindentyfikowaną substancją .Nie brakuje jej za to walorów estetycznych i pozostaje ciekawym obiektem do obserwacji.

Więcej zdjęć z Opola, znajdziesz tutaj:  http://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/opole-piast-pazdziernik-nurkowanie.

Kamionka Piast pozostaje również wdzięcznym obiektem dla nurków począdkujących i sprawdza się podczas przeprowadzania różnego rodzaju szkoleń i ćwiczeń. Dzieje się tak ze zwględu na swoją ograniczoną głębokośc i sporą widoczność, jak również stosunkowo stałą temperaturą wody. Niebieską bojką, niedaleko brzegu oznaczona jest platforma na głębokości około 5 metrów. Można na niej wykonywać podstawowe ćwiczenia, jest też dobrym punktem docelowym nurkowania. 

Wielkość akwenu i jego warunki nadaą się też na szkolenia związane ze skuterem wodnym. Dzięki wielu możliwością, jakie stwarza zbiornik Kamionki, staję sie ona atrakcyjnym miejscem na weekendowe wyjazdy nurkowe!

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opole nurkowanie 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opole nurkowanie 2