PADI Tec Sidemount Diver

 kursy zdjęcia siemount diver padi tec

 

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Czym jest nurkowanie w konfiguracji sidemount? Oznacza to przyczepienie butli nurkowych po bokach, pod ramionami, a nie na plecach. Nurkowanie w konfiguracji sidemount dobrze sprawdza się w wielu różnorodnych warunkach. W przypadku nurków technicznych jest bardziej wygodne, kiedy nie są dostępne zestawy dwubutlowe. Konfiguracja ta jest popularna wśród nurków jaskiniowych, a pojedyncze butle łatwiej nosić, kiedy nurkowie muszą przenieść sprzęt przez trudny teren, aby dotrzeć do wody. Ponadto, niektórzy nurkowiez ograniczeniami fizycznymi preferują konfigurację sidemount od noszenia butli na plecach.

Kurs PADI Tec Sidemount Diver jest teraz częścią serii technicznej PADI TecRec. Kurs PADI Tec Sidemount jest przeznaczony głównie dla dwóch grup nurków:

  •  nurków rekreacyjnych szukających kursu, który pomoże im przejść na nurkowanie techniczne,
  • nurków technicznych, którzy chcieliby poznać konfigurację sidemount i zastosować ją podczas nurkowań technicznych. Kurs obejmuje sesję zastosowania praktycznego dotyczącą składania sprzętu, nurkowanie na wodach basenopodobnych oraz cztery nurkowania na wodach otwartych.
     

WYMAGANIA WSTĘPNE DLA NURKÓW PADI Advanced

  • Open Water Diver,
  • 30 zalogowanych nurkowań,
  • 18 lat.

kursy zdjęcia Sidemount

NURKOWANIA

Nurkowanie na wodach basenopodobnych:
zapoznaje nurków z umiejętnościami sidemountowymi, rozpoczynając od dwóch głównych butli,

a kończąc przynajmniej na czterech (dwie butle główne i dwie butle typu stage/deko).
Wody otwarte:
Nurkowanie 1 i 2 nurkowanie z
dwoma butlami w konfiguracji sidemount.
Nurkowanie 3 nurkowanie z dwiema butlami głównymi i przynajmniej jedną butlą typu stage/deko.
Nurkowanie 4
nurkowanie z minimum dwiema butlami głównymi i dwiema butlami typu stage/deko. Jeżeli zachodzi taka potrzeba (np. dla nurków trimiksowych), konfiguracja sidemount z maksymalnie 6 butlami może zostać uwzględniona – najpierw na wodach basenopodobnych, a następnie podczas czwartego nurkowania na wodach otwartych.

 

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Zobacz ceny kursów nurkowych

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     
E-MAIL:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.