+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

 

Kurs OWD Padi 3

Dlaczego warto zrobić kurs podstawowy?

Jeżeli zawsze marzyłeś o odkrywaniu podwodnych tajemnic, zwiedzaniu głębin, obserwacji życia podwodnego oraz dokumentacji fauny i flory akwenów w kraju i za granicą, a do tego lubisz pływać, to nurkowanie jest zdecydowanie dla Ciebie. Zawsze jednak trzeba od czegoś zacząć. Aby zrobić pierwszy krok w stronę nurkowania, należy zacząć kurs nurkowy OWD, który w systemie szkolenia PADI jest pierwszym poziomem, jaki można zdobyć ze wszystkich możliwych kwalifikacji nurkowych. Nie oznacza to, że od razu będziemy nurkować na 30 metrach na zatopionych wrakach, aczkolwiek wykonamy wszelkie niezbędne szkolenia i ćwiczenia, które nauczą Cię nurkować bezpiecznie i z głową, a przede wszystkim w ogóle pokażą Ci, jak to robić. Nauka nurkowania wiąże się z wyborem dobrego instruktora. Centrum Nurkowe Aquamatic.pl dysponuje kadrą wykwalifikowanych i doświadczonych nurków, którzy kompetentnie szkolą bez względu na osiągany przez kursanta stopień nurkowy.

Kurs OWD Padi auamatic

W jaki sprzęt trzeba się wyposażyć podczas trwania kursu nurkowego OWD?

Kursy OWD są kursami podstawowymi i bez potwierdzenia, że nurek go odbył, nie można kontynuować bądź poszerzać swoich kompetencji. Kursy i szkolenia w systemie PADI są honorowane w każdym państwie na świecie i dzięki temu można wypożyczać sprzęt nurkowy w Centrach Nurkowych czy nabijać butle.

Centra Nurkowe, które oferują prowadzenie kursów nurkowych, mają najczęściej swoje zaplecze sprzętowe, z którego można korzystać. Podczas trwania kursu wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne. Kolekcjonowanie własnego sprzętu nurkowego dobrze jest zacząć od zestawu ABC. ABC to podstawowy sprzęt, wykorzystywany najczęściej podczas nurkowania swobodnego (bez butli) i składa się z maski, fajki oraz płetw (do nurkowania potrzebne są płetwy na pasku, do których zakłada się neoprenowe buty do nurkowania). Zakup dobrego zestawu to koszt około 450 zł. Poleca się jednak kupowanie osobno tych elementów wyposażenia, gdyż daje to większe możliwości doboru sprzętu dedykowanego np. kształtowi naszej twarzy. Sprzęt nurkowy, który oferują sklepy sieciowe i markety to sprzęt nieprofesjonalny, który może nie zabezpieczyć nurka odpowiednio pod wodą.

Jeśli chcesz kupić profesjonalny i firmowy sprzęt nurkowy, zajrzyj do Sklepu Nurkowego Aquamatic.pl! Tutaj doświadczony personel pomoże Ci dobrać Twój idealny sprzęt nurkowy w bardzo konkurencyjnych cenach!

baner sklep nurkowy nurkowanie wroclaw sprzet nurkowy

Kurs OWD Padi auamatic tani kurs

Ile trwa kurs OWD?

Kursy OWD trwają zazwyczaj około dwóch tygodni. Czas ten może wydłużyć się, w zależności od szczególnej sytuacji kursanta.

W jakich grupach odbywa się kurs?

Kursy zazwyczaj odbywają się w 4-6 osobowych grupach. Kursanci to osoby przypadkowe, jednak możliwe są też szkolenia grup zorganizowanych we wspomnianej, bądź większej ilości osób. Kursy, w zależności od kursanta, mogą odbywać się również indywidualnie. Oznacza to jednak zazwyczaj wyższą cenę kursu.

Kurs OWD Padi taniiekursy

Co uzyskamy podczas trwania kursu?

Kurs podstawowy podzielony jest na zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się kolejno na basenie i potem na wodach otwartych. Wyjazd związany z zakończeniem kursu jest zwykle ustalany z kursantami, a wody otwarte to najczęściej jeziora bądź kamieniołomy w kraju. Podczas takiego wyjazdu mamy gwarantowane pięć nurkowań. Pierwsze to tak zwany spacer podwodny w celu zapoznania się przez kursanta z warunkami panującymi w podwodnym środowisku.

Centrum Nurkowe Aquamatic.pl dysponuje profesjonalną salą wykładową, na której przeprowadzane są wykłady teoretyczne i oglądane są filmy instruktażowe. Nasi instruktorzy dbają o komfort kursantów na wszystkich poziomach szkolenia.

 

Nurkuj z nami!

Aby zapisać się na kurs:

TELEFON: +48 880 000 899
E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl