KURS discover scuba diving
PADI Discover Scuba Diving (DSD)
Poznaj nurkowanie - pierwsze nurkowanie.
PADI Discover Scuba Diving (DSD) to program stworzony z myślą o osobach, które chcą spróbować nurkowania, ale nie są jeszcze gotowe na pełen kurs nurkowania. Jest wprowadzeniem do podwodnego świata, w sposób bezpieczny i kontrolowany, pod nadzorem instruktora. Szkolenie DSD skierowane jest zarówno dla dzieci (od 10 lat) jak i osób dorosłych. Odbywa się w idealnych warunkach, które zagwarantują bezpieczeństwo i dobrą zabawę.
Po odbyciu kursu Discover Scuba Diving nie otrzymuje się certyfikatu ani uprawnień – program ma na celu przedstawienie i pokazanie zainteresowanym, jak wygląda nurkowanie. Jeśli po zakończeniu DSD uczestnik zdecyduje się na dalszy rozwój w nurkowaniu, będzie mógł przystąpić do pełnego kursu nurkowego, takiego jak PADI Open Water Diver.
Cena zawiera
- 30-40 minut teorii o nurkowaniu (krótki wykład wprowadzający w najważniejsze zagadnienia nurkowe)
- 45-60 minut praktycznego nurkowania w pełnym sprzęcie pod czujnym okiem instruktora
- Wypożyczenie kompletnego sprzętu nurkowego
Program kursu Discover Scuba Diving
Program rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, w którym instruktor omawia podstawowe zasady nurkowania, zasady bezpieczeństwa i komunikacji. Omawiane są podstawowe elementy sprzętu nurkowego oraz informacje dotyczące podwodnego środowiska. Po części teoretycznej uczestnicy w warunkach basenopodonych wykonują jedno płytkie nurkowanie, podczas którego oswajają się ze sprzętem nurkowym, uczą się kluczowych umiejętności nurkowych, ogólnego komfortu w środowisku wodnym. Po zakończonym treningu w basenie, jeśli warunki pozwalają, uczestnicy wykonują nurkowanie w wodach otwartych (jezioro, morze lub inne miejsce zanurzenia) pod stałym nadzorem instruktora.
Program ma na celu przedstawić nurkowanie w kontrolowany, a równocześnie przyjemny sposób ludziom, którzy nigdy nie próbowali nurkować. Daje osobom nienurkującym okazję do nurkowania w bezpiecznych warunkach, zaszczepienie poczucia komfortu i „obycia z wodą” i przynależności do środowiska płetwonurków. Pomaga także przezwyciężyć błędne wyobrażenie o nurkowaniu.