fungus rock gozo

Nie do końca można nazwać skałę Fungus miejscem nurkowym. Jest to po prostu znany punkt na Gozo, wymieniany często ze względu na swój bogaty rys historyczny.

Skała była niegdyś bardzo popularna ze względu na rzadki gatunek grzyba, który występował tylko na niej. “Grzybek maltański”, zwany też Cynomorium szkarłatnym, był używany w celach medycznych. Okazał się być tak cenny, że jeszcze w XIX wieku dostęp do wyspy był ograniczony, a ona sama bardzo strzeżona. Nie jest dostępna dla turystów nawet dziś.

Możliwe jest za to nurkowanie w okolicy Fungus Rock. Maksymalne zanurzenie tutaj to 45 metrów. Nurkowanie urozmaicone jest widokami niesamowitych ścian skalnych, które naznaczone są licznymi wąwozami i wyrwami. Szczeliny pokryte są jeżowcami i rozgwiazdami, a wokół spotkać można spore ławice bądź większe samotne okazy ryb.

Skała zbudowana jest z wapienia, więc jej kształt, ze względu na erozję, ciągle się zmienia. Fungus Rock jednak wciąż zadziwia swoją monumentalną sylwetką i kusi pływaków do nurkowania w tych okolicach w poszukiwaniu straconych okazów, rozsławionego grzyba.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899   

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl 

fungus rock gozo nurkowanie malta

fungus rock gozo nurkowanie malta 2

fungus rock gozo nurkowanie