+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

Dla wygody, komfortu i korzyści użytkowników Aqualung stworzył produkt, który jest szczególną propozycją dla wymagających. Według producenta, Legend jest odporny na zamrażanie i zimno bardziej niż jakikolwiek regulator Aqualung wcześniej. Jeśli szukasz solidnego sprzętu nie tylko na polskie wody, powinieneś zastanowić się nad tą opcją.

Wydajność oddychania jest równoważna z osiągnięciami Legend LX Supreme i w niczym nie jest gorsza od poprzednika Glacia Legend. Drugi stopień jest wyposażony w trzy wymienniki ciepła: pierwszy otacza suchą komorę środkową, drugi przymocowany jest do przewodu czynnika ciśnieniowego, trzeci zaś umieszczony jest w tradycyjnej pozycji – przylega do obudowy. Specjalny łącznik  dźwigienki zapobiega zamarzaniu i eliminuje oblodzenie gniazda drugiego stopnia.

Automat wyposażony jest w 2 porty HP i 4 porty MP, które są ustawione pod kątem dla optymalnej konfiguracji węży. Dodatkowo został on wyposażony w system ACD, który automatycznie zamyka pierwszy stopień w momencie odłączenia go od zaworu butli. W czasie przechowywania bez kapturka ochronnego wnętrze pierwszego stopnia jest zabezpieczone przed korozją.

Warto również wspomnieć o wyróżniającym się znacznie nowym wyglądzie puszki drugiego stopnia. Design wyróżnia się wśród poprzednich propozycji serii Legend. Aqualung wprowadza nowe spojrzenie nie tylko w kwestii funkcjonowania sprzętu. Zwraca również uwagę na jego oddziaływanie poprzez warunki estetyczne.

legend glacia din

Dane techniczne:

I STOPIEŃ DIN

– membranowy I stopień łączy w sobie niezawodność całkowicie uszczelnionego mechanizmu, łatwość oddychania oraz wysoką jakość konstrukcji charakterystyczną dla wszystkich automatów Aqualung.
– membranowa konstrukcja odciążonego I stopnia zapewnia ponadprzeciętne parametry oddechowe nawet na większych głębokościach.
– jest wyposażony w suchą komorę, która pozwala ograniczyć zamarzanie automatu i utrzymuje wewnętrzny mechanizm w czystym i suchym stanie.
– system “Air Turbo System” zastosowany na przednim (głównym) porcie średniego ciśnienia sprawia, że automat odpowiednio reaguje na potrzeby oddechowe nurka.
– dogodnie rozmieszczone dwa porty wysokiego ciśnienia i cztery średniego ciśnienia w celu uzyskania optymalnej konfiguracji węży.
– czarna poliuretanowa osłona chroni zewnętrzną metalową powierzchnię.

II STOPIEŃ

II stopień jest skonstruowany i odpowiednio wyregulowany do pracy z membranowym odciążonym I stopniem ze wspomaganiem serii Legend. Regulowany, odciążony II stopień automatu Legend Glacia dostarcza powietrze z niezmienną łatwością niezależnie od ciśnienia w butli, posiada prawie zerową pływalność w wodzie. Tak jak wszystkie II stopnie Aqualung, Legend Glacia jest wyposażony w specjalny ustnik Comfo-Bite realnie eliminujący zmęczenie szczęki.

– pneumatycznie odciążony II stopień zapewnia stałą łatwość oddychania niezależnie od ciśnienia gazu w butli.
– regulacja oporów oddechowych pozwala nurkowi sterować przepływem gazu zależnie od warunków nurkowania.
– duża dźwigienka regulacji dyszy Venturiego jest łatwa do chwycenia i użycia w czasie nurkowania.
– atrakcyjny wygląd podkreślający charakter automatu na ekstremalnie zimne wody.

ACD = AUTOMATYCZNE URZĄDZENIE ZAMYKAJĄCE

Układ ten automatycznie chroni pierwszy stopień przed wpływem środowiska (wilgoć, kurz) już w chwili odłączenia go od zaworu butli. Nawet przy przechowywaniu bez pokrywki I stopień jest zabezpieczony przed korozją oraz ciałami obcymi. Jednakże mimo wszystko zaleca się stosowanie pokrywy ochronnej w celu uniknięcia uszkodzenia spowodowanego uderzeniami.

 

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl