Jezioro Grüner See

 

Nurkowanie w wyjątkowym i szczególnym miejscu na świecie jest marzeniem chyba każdego nurka. Wędrując myślami do ciepłych wód Adriatyku, nie zapominajmy o Europie. Obszary naszego rodzimego kontynentu mogą nas bowiem bardzo pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 chorwacja nurkowanie wyjazd nurkowy owd uroki wyspy metajnałodki9

Austrię znamy i lubimy, głównie dzięki corocznym wyjazdom nad Jezioro Attersee, które okrzyknięte jest największym jeziorem w tym kraju. Duża głębokość i powierzchnia jeziora wabią nurków technicznych z całego świata. Na tym samym obszarze państwa znajdziemy jednak jezioro zupełnie inne od Atteresee. Mało tego, różni się ono właściwie od każdego, mniej lub bardziej znanego nam jeziora. Grüner See to szczególny zbiornik, który słynie nie tylko z niezwykłego koloru wody, ale również ze zmiennego jej poziomu w ciągu roku. 

 

 

chorwacja nurkowanie wyjazd nurkowy owd uroki wyspy metajnałodki10

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

TELEFON: +48 880 000 899

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Na ogół Jezioro Grüner See to przejrzysta sadzawka, której głębokość nie przekracza 1 m. Jest to stałe miejsce pikników i wycieczek. Turystów przyciągają tu widoki gór i lasów, niezwykła austriacka przyroda i sama tafla wody, która niezmiennie czaruje swoim kolorem. Znacznie większy tłok panuje tu jednak na wiosnę. W tym właśnie czasie, jezioro zwiększa swoją powierzchnię i staje się zbiornikiem o ponad 12 metrach głębokości. Dzieje się tak ze względu na topniejący śnieg, który spływa z gór wprost do Grüner See. Nie dziwi więc fakt, że przejrzystość wody jest nadzwyczaj wysoka. Woda w takim stanie nie stoi długo, nie kwitnie, nie ma więc możliwości jej zanieczyszczenia.

 

 

chorwacja nurkowanie wyjazd nurkowy owd uroki wyspy metajnałodki3

Od połowy maja do końca czerwca nad jezioro, zwabieni jego urokami, przybywają nurkowie. W tym właśnie czasie poziom wody jest tu najwyższy i daje najwięcej możliwości. Zalany obszar to park. Pod wodą znajdziemy więc ławki, pomosty i kamienne dróżki. Nadaje to nieco surrealistycznego charakteru, ale i wzbogaca znacznie nasze nurkowanie.

 

chorwacja nurkowanie wyjazd nurkowy owd uroki wyspy metajnałodki5 

 

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! 

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl