+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

atterseemsc

Austria to kraj rozsławiony ze względu na świetne warunki sprzyjające sportom zimowym, a zwłaszcza narciarstwu. Wznoszące się na kilka tysięcy metrów nad poziom morza zbocza są niewątpliwie atrakcją. Mało kto jednak wie, że w tym górzystym kraju znajdziemy również ponad dziesięć zbiorników wodnych o oszałamiających rozmiarach! Stwarzają one ogromne pole do popisu dla osób, które pozostają fanami nieco innego rodzaju sportowych aktywności. Otóż świetne warunki do nurkowania stwarza największe jezioro tego kraju – Attersee. Niejednokrotny cel podróży wyjazdów nurkowych Aquamatic, ze względu na swój potencjał i liczne możliwości, które wiążą się z tym miejscem.

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! 

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

zobacz film 2


Piękno jeziora dostrzegał również sławny artysta secesji Gustav Klimt, który pod urokiem krystalicznie czystej wody i cudnej okolicy, spędzając tu często lato, zauroczony stworzył ponad 50 pejzaży. Przejrzystość w wodach Attersee sięga nawet do 30 metrów, a jego oszałamiająco dobre warunki wykorzystują szerokie kręgi nurków. Ze względu na popularność tego miejsca na nurkowania, trzeba schodzić dość wcześnie rano, ponieważ potem robi się już po prostu ciasno. Jezioro jest jednak tak dużych rozmiarów, że nawet bardzo liczne grupy nie byłyby go w stanie całkowicie zapełnić. Jego długość to 21 kilometrów, a powierzchnia wynosi prawie 46 kilometrów kwadratowych. Te niesamowite osiągi co do wielkości zbiornika mają swoje odzwierciedlenie również w jego głębokości – 171 metrów to najgłębszy poziom zanurzenia w Attersee.

Zobacz zdjęcia z naszych wyjazdów >> https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa


Nurkować tam można w dowolnie wybranym przez nas miejscu, wszystkie atrakcje dla nurków są oznaczone wzdłuż brzegu tablicami informacyjnymi. Często spotyka się grupki nurków, którzy wchodzą do wody z brzegu zaraz koło ulicy. Wymarzone miejsce do nurkowania przeznaczone specjalnie dla fanów tego sportu.

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! 

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL:aquamatic@aquamatic.pl

Jest to jedna z ciekawszych opcji dla osób, które lubią duże wody, ale niekoniecznie muszą to być słone zbiorniki. Sporym walorem miejsca jest również fakt, że jezioro umiejscowione jest zaraz przy górach, a malowniczość okolicy zapiera dech w piersiach i na pewno zachęca do jak najszybszego powrotu w tamte rejony. Będąc w okolicy, na pewno warto nie zapominać o zwiedzaniu. Jedną z ciekawszych atrakcji dla nurków będzie na pewno, snorkellingowy spływ górskim strumieniem. Wystarczy pianka i abc, a ilość przeżyć związanych z tego typu przedsięwzięciem jest wręcz niezliczona.

Najlepsze warunki do nurkowania w tym miejscu panują tu jesienią i wiosną, dlatego my zwykle organizujemy tam wyjazdy na początku listopada. Jest to czarujący obiekt, który warto zwiedzić pod wodą. Wielkie okazy ryb i szeroko rozbudowane atrakcje dla nurków czekają na odkrycie, wśród piętrzących się wokoło gór i wyśmienitych austriackich widoków.

 Zobacz zdjęcia z naszych wyjazdów >> https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa

at 22

at 27

at 8

attersee nurkowanie 4

 

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl