+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

budzisławskie miejsca nurkowe

Jezioro Budzisławskie to akwen o sporej powierzchni, który znajduje się w województwie wielkopolskim. Jezioro ma podłużny kształt, a jego maksymalna głębokość to około 35 m. Zbiornik podzielony jest na dwie części, które dzieli przesmyk. Główne miejsca nurkowe znajdują się w dużym zbiorniku, tam też nurkuje największa ilość nurków.

 

Przy jeziorze czynny jest ośrodek wypoczynkowy, który koncentruje się również na nurkowaniu. Dostępna baza nurkowa pobiera około 10 zł opłaty za wstęp na jej teren. W tym czasie możemy pozostawić samochód na strzeżonym postoju. W sezonie nurkowym baza czynna jest zawsze, jednak poza tym okresem czasu warto upewnić się, czy będzie gdzie nabić butlę. Woda Jeziora Budzisławskiego ma w miarę dobrą przejrzystość, średnio jest to od 5 – 8 metrów. Gorzej jest jednak ze światłem w tym zbiorniku. Ze względu na wysoki muł na dnie, widoczność opada do zera na głębokości 20 metrów. Oznacza to, albo nieco  płytsze zanurzenie, albo zaopatrzenie się w dobry sprzęt oświetlający.

zakonczenie sezonu nurkowego  aquamatic

Warto jest w przemyślany sposób zapanować tu sobie nurkowanie. Pod wodą, zwłaszcza od strony głównego pomostu, znajduje się cała masa atrakcji dla bardziej i mniej zaawansowanych nurków. Większość platform na głębokościach 4, 5 i 6,5 metra oznaczona jest bojkami, więc łatwo trafić tam na ćwiczenia. Do dalszych atrakcji dotrzemy przy pomocy rozciągniętych pod wodą linek. Sławnym do zobaczenia obiektem jest pomnik Matki Boskiej o wielkości 2 m! Dalej zobaczymy też zatopiony fortepian, czy wielką starą szpulę.

Sztucznie zatopione elementy krajobrazu podwodnego dopełniane są fauną i florą, które bujnie rozwijają się w tym miejscu. W okolicach wymienionych już wcześniej obiektów, można znaleźć największe okazy ryb w całym zbiorniku. Zobaczymy tu między innymi sumy, czy karpie. Temperatura wody w sezonie jest bardzo zmienna i wszystko zależy od aktualnej pogody, niemniej jednak na wszystkie polskie zbiorniki zaleca się zabierać skafander mokry nie cieńszy niż 6 mm.

Dobrze rozwinięta infrastruktura dookoła jeziora sprawia, że nie będzie problemu z załatwieniem noclegów, ani posiłków. Okolica nastawiona jest turystycznie i z pewnością każdy nurek zostanie godnie ugoszczony w tych okolicach.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899   

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl   

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl