+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

dominickie miejsca nurkowe

 

Jezioro Dominickie jest idealnym zbiornikiem do nurkowań dla nurków początkujących, uczących się, czy po prostu mniej doświadczonych. Jezioro znajduje się na Pojezierzu Leszczyńskiem w województwie wielkopolskim.  W jego  okolicy znajduje się również wiele innych zbiorników, jednak Jezioro Dominickie pozostaje, według badań przeprowadzonych w 2011 roku, najczystszym w tej okolicy.

 

Akwen znajduje się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Brzegi jeziora otaczają lasy sosnowe, liczne ośrodki wczasowe i domki letniskowe. W sezonie przyjeżdża tu wielu turystów, a w wodzie można spotkać spory tłum osób pływających, żeglujących i uprawiających różnego rodzaju sporty wodne. Powierzchnia jeziora jest jednak duża, bo 344 ha i grupa nurków bez problemu może znaleźć tu wygodne miejsce nurkowe. Najbardziej polecamy jednak wybrać się w to miejsce poza sezonem. Panuje tu wtedy bowiem kompletny spokój i cisza, a na jesień przejrzystość wody jest o wiele lepsza. 

Maksymalna głębokość to około 17 metrów. Miejsce to poleca się głównie nurkom początkującym, kursantom i tym osobom, które chcą się doszkolić. Na różnych głębokościach znajdują się drewniane platformy, możemy tu również zobaczyć podwodną wyspę, która stoi niemal w centralnym punkcie jeziora. Ze względu na duży ruch na powierzchni, trudno tu zauważyć dużą rybę. Płynąc wzdłuż brzegu można spotkać jednak duże gromady okoni, które krążą wśród sitowia. Wody te nadają się do nurkowania pod lodem, głównie ze względu na głębokość zbiornika. 

Jezioro Dominickie jest idealnym miejscem na weekendowy wyjazd, jak i na dłuższy urlop nurkowy. Polecamy to miejsce nie tylko ze względu na liczne bary i restauracje, można tu wypożyczyć kajaki, wybrać się na wycieczkę rowerową, jak i zwiedzać okolicę wybranym szlakiem turystycznym. Jest to miejsce idealne na zdrowy, aktywny wypoczynek.

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl