+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

miejsca nurkowe Lubikowo

 

Województwo lubuskie zaskakuje pięknem okolicznej przyrody i dużymi obszarami leśnymi na swoim terenie. Liczne atrakcje i zabytki zapraszają do odwiedzin tego niezwykłego miejsca. Nie ma tu jednak nic tak urzekającego jak liczne jeziora o dużych powierzchniach, położone w parkach krajobrazowych i puszczach. Weekend spędzony nad jednym z ich na pewno zaliczysz do udanych!

 

Jezioro Lubikowskie znajduje się na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, a jego powierzchnię szacuje się na około 314 ha. Imponujące rozmiary jeziora są wprost proporcjonalne do jego głębokości. Doświadczony nurek może zanurzyć się tu na głębokość sięgającą nawet 36 m. Jezioro charakteryzuje się wysokimi, skalistymi brzegami, które w niektórych momentach sięgają nawet do 15 m i znajdują się we wschodniej części akwenu. Po przeciwnej stronie powita nas jednak długi na 150 m, piaszczysty brzeg.

Pod wodą jest tu równie urokliwie. Na dnie rozciągają się długie dywany utworzone przez podwodną roślinność, wśród niej znajdziemy raki, czy ławice okoni. Nie jeden nurek widział w tych miejscach piękne okazy szczupaków, które zadziwiają swoją wielkością i dostojnością w obszarach bliżej brzegu i wysokich trzcin. Dla fanów nurkowania nocnego polecane są w szczególności obszary niedaleko Wyspy Konwaliowej. W tym pięknym obszarze jeziora znajdują się bowiem węgorze. 

Polecamy również spróbować nurkowania w pobliżu półwyspu, który nazwany jest “Górą Czarownic”. Możemy tu bowiem nurkować wzdłuż głębokich na 15 metrów skalistych ścian. Piękne urwiska co jakiś czas zdobione są widokami płoci, linów i okoni, które sporymi gromadami krążą wzdłuż brzegu i stanowią nie lada atrakcję dla nurków.

Jezioro Lubikowskie wybierają zarówno nurkowie bardziej, jak i mniej doświadczeni. Można tu bowiem wybrać fragmenty akwenu, które odpowiadać będą każdemu stopniowi zaawansowania. Jezioro to jest jednak wybierane pod względem nurkowania rekreacyjnego. Jest to bowiem nie tylko miejsce do szlifowania nurkowych umiejętności lecz również do podziwiania piękna lubuskiej przyrody.

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

 

 

jezioro lubikowskie miejscanurkowe

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl