+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

trześniowskie miejsca nurkowe

Jezioro Trześniowskie to miejsce o imponujących warunkach i czystości wody. Na pewno zachwyci nie jednego nurka pięknem okolicznej przyrody i możliwościami, jakie wiążą się z nurkowaniem w tym miejscu. Jezioro w połowie znajduje się w zamkniętym parku krajobrazowym, a po powierzchni można poruszać się łodziami bez silnika spalinowego.

Jezioro to ma specyficzny kształt, który zawdzięcza swojemu pochodzeniu. Jet to jezioro rynnowe polodowcowe o prawie 5 km długości, a łączna jego powierzchnia to 183 ha. Warunki pod wodą są bardzo dobre. Standardowa przejrzystość podczas płytszego nurkowania nie jest mniejsza niż 5 metrów, a na większych głębokościach bez latarki można nurkować bez problemu nawet do 40 m. Maksymalnie zanurkować można tu jednak do 59 m, co stwarza już odpowiednie warunki dla zaawansowanych nurków technicznych. Niemniej jednak w jeziorze bez problemu odnajdą się osoby o każdym stopniu zaawansowania.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdów z Aquamatic.pl do Łagowa, kliknij tutaj: https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/lagow-2014-zakonczenie-sezonu-nurkowego

Teren Parku Krajobrazowego sprawia, że jezioro Trześniowskie zachowuje wciąż I klasę czystości. Pod wodą znaleźć można wiele zachwycających miejsc, do których chce się wracać. Jednym z najbardziej zachwalanych jest to położone w Łagowie – Kolonii. Miejsce jest równie urokliwe na powierzchni, jak i pod wodą. Aby zejść na drewniany pomost, trzeba przejść po schodach około 7 m w dół. Miejsce otoczone jest starymi bukami. Zejście do wody z pomostu prowadzi po stromej ścianie na głębokość 58 m. Ponadto przyjemne nurkowanie odbyć można przy ściance węglowej. Miejsce to jest wypełnione zatopioną roślinnością – drzewami i trzcinami, które kryją liczne ławice ryb. Ściana zbudowana jest z węgla oznacza to więc, że w tej okolicy zobaczymy wiele większych kawałków węgla i rozpadlin. Całość ma około 20 m szerokości, a w tym miejscu nurkowym zanurzymy się maksymalnie na około 40 m.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdów z Aquamatic.pl do Łagowa, kliknij tutaj:https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/lagow-2014-zakonczenie-sezonu-nurkowego

Zachodni brzeg jeziora nie jest dostępny na tyle, aby dotrzeć tam jakimś środkiem transportu. Aby tam zanurkować, koniecznie trzeba wynająć łódź, albo rower wodny. Wycieczka po powierzchni jeziora na pewno się opłaci. Sam Łagów, nad którym mieści się jezioro, to niesamowicie malownicza miejscowość. Pobyt w tych okolicach to również świetny pretekst do zabawy w turystę. Ilość widoków i miejsc do odwiedzenia jest bardzo szeroka. Polecamy te okolice zwłaszcza jesienią, gdy okoliczne lasy nabierają kolorów i tworzą malowniczą, zachwycającą atmosferę.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899    
E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

8 łagów zaończenie sezonu nurkowego

6 7 łagów zaończenie sezonu nurkowego

11 łagów zaończenie sezonu nurkowego

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl