+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

kantyna miejsca nurkowe

 

Kamieniołom, którego rzeczywista głębokość wciąż pozostaje przedmiotem sporów. Jest to zbiornik, do którego trudno dostać się nawet samochodem. Bliżej niż 50 m od zbiornika jest w stanie dotrzeć specjalny transport terenowy. Aby wyrobić sobie własną opinię, warto tu jednak zanurkować chociaż raz.

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdów z Aquamatic.pl do kamieniołomu Kantyna, kliknij tutaj: https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/kantyna-rescue-diver

 

Nad nurkowaniem w tym zbiorniku powinny zastanowić się osoby początkujące bądź te, które nie są zaopatrzone w odpowiedni sprzęt. Dobrze jest zabrać  tu ze sobą pod wodę nóż. Możemy napotkać bowiem kilka niespodzianek. Liczne zanurzone gałęzie i konary stanowią niebezpieczeństwo, łatwo się w nie wplątać. Dodatkowo możemy zawsze wpaść na liczne liny i żyłki. Wszystkie te elementy mogą okazać się trudne do pokonania.

Widoczność bywa tu różna, ale najczęściej jest raczej słaba (do 3 – 4 m). Maksymalna głębokość, jaka została ustalona do tej pory, to około 32 – 33 metrów. Pod wodą spotkamy kilka zatopionych obiektów. Między innymi, na 14 metrach samochody, ponadto konary drzew. Główną atrakcją pozostają  ściany kamieniołomu, które w niektórych miejscach są idealnie pionowe.

zakonczenie sezonu nurkowego 2014 aquamatic

Kamieniołom Kantyna jest miejscem ciekawym i w pełni nieodkrytym. Wciąż czeka na swoją mapę nurkową i dokładne opisy podwodnych obiektów.

Zbiornik nie należy do tych mocno uczęszczanych. Znajduje się niedaleko Wrocławia, w masywie Ślęży. Jest to bardzo ciekawy punkt zwłaszcza dla nurków z okolic. Miejsce idealne na nurkowanie weekendowe.  

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdów z Aquamatic.pl do kamieniołomu Kantyna, kliknij tutaj: https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/kantyna-rescue-diver

 

kamieniolom kantyna 1

 kamieniolom kantyna 5

kamieniolom kantyna 4

kamieniolom kantyna 3

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl