+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

zimnik miejsca nurkowe polska

 

Kamieniołom Zimnik to idealne miejsce nurkowe niedaleko Wrocławia!

 

Kamieniołom Zimnik niedaleko Strzegomia to jedno z ciekawszych miejsc na weekendowe nurkowania niedaleko Wrocławia. Po przejechaniu zaledwie 60 kilometrów (od Wrocławia autostradą A4), w niecałą godzinę możemy cieszyć się urokami tego miejsca. Choć sam obszar akwenu nie należy do największych, to okolica Zimnika i uroki fauny i flory przyciągają rocznie w to miejsce całe rzesze nurków. Nie przypadkowo więc stał się on miejscem na kolejny zjazd nurkowy Demo Days, który daje możliwość nie tylko wspólnego nurkowania, ale także testowania całej gamy sprzętu nurkowego i czerpania wiedzy na podstawie opinii jego użytkowników.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdu do kamieniołomu, kliknij tutaj >> https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/zimnik-2014-06-14-15

Największa głębokość wody kamieniołomu dochodzi do 28 m, jednak z widocznością jest różnie. Oznacza to, że obowiązkowy jest sprzęt oświetlający, ponieważ czarne otchłanie wody w głąb stromych ścian akwenu mogą niejednego przekonać do natychmiastowego powrotu. W granitowym zbiorniku znajdujemy kilka podwodnych atrakcji takich jak wrak malucha, czy ruiny budynku przepompowni, których penetracja jest jednak utrudniona ze względu na to, że znajduję się w jednym z głębszych obszarów zbiornika, co znacznie wpływa na widoczność i możliwość swobodnego poruszania się w około niego. Otóż największa widoczność w zbiorniku to od dwóch do sześciu metrów, co nie do końca zadowala, zwłaszcza, że woda wydaje się robić nieco inne wrażenie.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wyjazdu do kamieniołomu, kliknij tutaj >> https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/zimnik-2014-06-14-15

Niemniej jednak same przeżycia związane z nurkowaniem w tym miejscu pozostają zwykle pozytywne. Warto wybrać się w to miejsce w towarzystwie dobrej pogody, ponieważ dostarcza to niezliczonych wrażeń związanych z grą światła na zboczach granitowych skał. To świetlne widowisko w zupełności zrekompensuje brak dodatkowego sprzętu oświetlającego, czy mały rozmiar akwenu. Zimnik sprawia, że z chęcią się tam powraca!

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

 

zimnik201406 1 20140623 1425992618

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl