+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

Kurs PADI TEC Sidemount Diver

Nurkowania podczas kursu PADI TEC Sidemount Diver:

Nurkowanie na wodach baseonopodobnych. Zapoznanie nurków z umiejętnościami sidemountowymi, rozpoczynając od dwóch głównych butli, a kończąc przynajmniej na czterech butlach (dwie butle główne i dwie butle typu stage/deko).

Nurkowanie na wodach otwartych obejmuje łącznie 4 nurkowania. Pierwsze dwa nurkowania, to nurkowanie z dwiema butlami w konfuguracji sidemount. Trzecie nurkowanie to nurkowanie z dwiema butlami i przynajmniej jedną butlą typu stage/deko. Czwarte nurkowanie to nurkowanie z minimum dwiema butlami głównymi i dwiema butlami typu stage/deko.  Jeśli zachodzi potrzeba, dla nurków trimiksowych, może zostać uwzględniona konfiguracja sidemount z maksymalnie 6 butlami. W takiej sytuacji, najpierw nurkowania takie odbywają się na wodach basenopodobnych, a następnie podczas ostatniego nurkowania na wodach otwartych.

 

Nurkuj z nami!

+48 880 000 899
aquamatic@aquamatic.pl

Nurkowanie w konfiguracji Sidemount

Czym jest nurkowanie w konfiguracji sidemount? Oznacza ono, że butle nurkowe nie znajdują się na plecach, a są przyczepione po bokach nurka, pod ramionami. Nurkowanie w konfiguracji sidemount sprawdza się w wielu różnych warunkach. W przypadku nurkowań technicznych, jest bardziej wygodne, kiedy nie są dostępne zestawy dwubutlowe. Konfiguracja sidemount jest popularna wśród nurków jaskiniowych. Pojedyncze butle łatwiej nosić w trudnym terenie, kiedy trzeba dotrzeć do wody. Ponadto, niektórzy nurkowie z ograniczeniami fizycznymi preferują konfigurację sidemount, od noszenia butli na plecach.

Dla kogo kurs PADI TEC Sidemount Diver

Kurs PADI TEC Sidemount Diver jest częścią serii kursów technicznych PADI TecRec i dedykowany jest głównie dwóm grupom nurków:

  • nurków rekreacyjnych szukających kursu, który pomoże im przejść na nurkowanie techniczne,
  • nurków technicznych, którzy chcą poznać konfigurację sidemount i zastosować ją podczas nurkowań technicznych

Kurs obejmuje sesje zastosowania praktycznego, dotyczącą składania sprzętu, nurkowanie na wodach besenopodobnych oraz cztery nurkowania na wodach otwartych.

 

Wymagania wstępne dla uczestników kursu, posiadających stopień PADI Advanced

  • 30 zalogowanych nurkowań,
  • ukończone 18 lat

Terminy najbliższych kursów

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl