+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

malta MIEJSCA NURKOWEpsd

Republika Malty, ze względu na swoje niepodważalne uroki i klimat, jest stałym celem podróży grupy z  Aquamatic.pl.

Wielokrotnie odwiedzana przez nas  wyspa  Gozo wchodzi w skład Archipelagu Maltańskiego. Mieści się on między Sycylią i Afryką Północną i został stworzony z chwilą, gdy trafili tu pierwsi osadnicy z Sycylii. W kraju dominuje religia katolicka. Na Malcie znajdujemy wiele cennych zabytków, głównie z zakresu architektury, zwłaszcza jeśli chodzi o kościoły.  Są to jedne z najstarszych na świecie budynków stworzonych przez człowieka. 

Znacznie ciekawiej robi się jednak pod wodą. Spore ilości pozostałych ruin i wraków zachęcają  do odkrywania okolicznych wód archipelagu. Ich  wysoka przejrzystość i temperatura pozwalają na nurkowania nawet powyżej 100 m w głąb. Gozo jest rajem dla osób, lubiących ciszę i spokój, które chcą czerpać z bogactwa fauny i flory z dala od zgiełku szumnych atrakcji turystycznych. W okolicach tej wyspy znajdujemy sporo podwodnych grot i jaskiń, ze względu na szeroko urozmaicone struktury dna, które zadziwiają ilością łuków podwodnych, półek skalnych, czy ścian. Pod wodą znajdziemy okręty podwodne, statki transportowe, kutry, statki wojenne, czy nawet samoloty. Spotykamy tu również bogate życie podwodne. Niektóre skarby są pozostałościami po wojnie i upływie czasu, inne są stworzone specjalnie na potrzeby urozmaicenia atrakcji podwodnych i zachęcenia do korzystania z nich. 

Nie można zaprzeczyć urokowi, jaki towarzyszy maltańskim wyspom. Są miejscem o niebywałym charakterze, którego klimat sprzyja wyprawom nawet w okresie jesiennym. Temperatury powietrza na archipelagu nie spadają bowiem poniżej 14 stopni zimą, a wysokie nasłonecznienie i brak surowych opadów atmosferycznych zachęcają do pozostania tam na dłużej. Wysoka temperatura wody umożliwia korzystanie z lżejszego sprzętu ochronnego i daje wygodę i komfort. Nurkowanie w basenie Morza Śródziemnego jest przeżyciem, którego się nie zapomina.

Zapraszamy serdecznie na wyjazdy nurkowe z Aquamatic.pl! Organizowane są na wyspie Gozo, z racji na spokojny charakter tego miejsca, który daje możliwość czerpania w pełni  z uroków Archipelagu Maltańskiego i poznania jego prawdziwych atrakcji.  

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Malta

Malta 2

Malta 7

Malta 3

Malta 4

Malta 5

Malta 6

 

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl