+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

                                                                                          

                 Mega „dive trip” do Meksyku!
                            Cenoty w pakiecie Extreme oraz objazd po krainie Majów!                                                                    

Termin wyjazdu »   25 październik – 05 listopad 2017 (9 nocy)
Cena wyjazdu »  

11.669,00 zł – osoba nurkująca w pokoju DBL (program Simple)

12.994,00zł – osoba nurkująca w pokoju DBL (program Multi)

Główne atrakcje »  

 

v nurkowania w słynnych cenotach pełnych zjawiskowych formacji krasowych

v nurkowanie w cenocie  Angelita i El Pit w cenie

v wypoczynek na śnieżnobiałej plaży, kąpiel w turkusowej wodzie

v zwiedzanie Półwyspu Jukatan, w tym słynnej piramidy Chichén Itzá 

v 10 nurkowań w cenotach + 1 nurkowanie z Bull Sharkami

 

 
  
Opis wyjazdu »   Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie… Ale nie tylko. N urkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody. A poza tym… mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu cenoty są marzeniem każdego nurka! Po oszałamiającym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na 1 lub 3-dniowy objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan. Do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO),  zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata! Zaliczymy kąpiel w cenocie Ik Kil, wybierzemy się do biorezewatu Rio Lagartos na wycieczkę łodzią do krainy flamingów w krewetkowych kolorach, odkryjemy stanowiska archeologiczne Coba oraz przeżyjemy snorkeling z żółwiami. Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, nurkowaniem na rafach wyspy Cozumel oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

 
RAMOWY PROGRAM IMPREZY – PROGRAM SIMPLE *

  Dzień 1 »

 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie

Odprawa paszportowo – bagażowa

Wylot do Meksyku

Przylot do Cancun, transfer do hotelu Casa de las Flores w Playa Del Carmen (ok. 1h)

Zakwaterowanie w pokojach, nocleg

                 Dzień 2 – 6 »

    

Śniadanie

2 nurkowania w słynnych Cenotach (w tym El Pit i Angelita)

Pomiędzy nurkowaniami przekąski

Powrót do hotelu i czas wolny na relaks 

   

      Dzień 7 »

Śniadanie

Wyjazd na 1 nurkowanie z Bull Sharkami

Powrót do hotelu i czas wolny na relaks 

Dzień 8 »

       

                       Dzień 9 »

     Dzień 10 »

    Dzień 11 »

  

              

 

 

               Dzień 1 »

      Dzień 2-6 »

       Dzień 7 »

                  Dzień 8 »

 

               Dzień 9 »

                Dzień 10 »

   Dzień 11 »

 

  Dzień 12»

  

  

Całodzienna wycieczka do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichén Itzá (na liście UNESCO),  w tym słynna piramida Kukulcana – Cud Świata! Kąpiel w cenocie Ik Kil. Powrót do hotelu, czas wolny na relaks, nocleg  

 Śniadanie

Czas wolny 

Przygotowanie do wyjazdu

Transfer na lotnisko

Odprawa paszportowo-biletowa

Przelot do Warszawy

Przylot do Warszawy

Oficjalne zakończenie imprezy

RAMOWY PROGRAM IMPREZY – PROGRAM MULTI *

Zbiórka na lotnisku w Warszawie

Odprawa paszportowo – bagażowa

Wylot do Meksyku

Przylot do Cancun, transfer do hotelu Casa de las Flores w Playa Del Carmen (ok. 1h)

Zakwaterowanie w pokojach, nocleg

 Śniadanie

2 nurkowania w słynnych Cenotach (w tym El Pit i Angelita)

Pomiędzy nurkowaniami przekąski

Powrót do hotelu i czas wolny na relaks 

Śniadanie

Wyjazd na 1 nurkowanie z Bull Sharkami

Powrót do hotelu i czas wolny na relaks  

PROGRAM ZWIEDZANIA

Całodzienna wycieczka do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO),  w tym słynna piramida Kukulcana – Cud Świata! Kąpiel w cenocie Ik Kil. Przejazd do hotelu w kolonialnym mieście Valladolid, czas wolny na relaks, nocleg. 

Przejazd do biorezewatu Rio Lagartos – wycieczka łodzią na obserwację flamingów, krokodyli oraz dzikiej przyrody. Przejazd do Las Coloradas na laguny solankowe, powrót do Valladolid, czas wolny, nocleg.

Wycieczka do stanowiska archeologicznego Coba, snoreling w cenocie, opcjonalnie – snorkeling z żółwiami, transfer do Plaza del Carmen

Przygotowanie do wyjazdu

Transfer na lotnisko

Odprawa paszportowo-biletowa

Przelot do Warszawy

Przylot do Warszawy

Oficjalne zakończenie imprezy

OPIS HOTELU CASA DE LAS FLORES

Opis główny hotelu »

Położenie »

Opis pokoju »

Opis wyżywienia »

 

Kameralny, typowo meksykański hotel, który usytuowany jest zaledwie 450 metrów od plaży w Playa del Carmen, oferujący również niewielki odkryty basen, położony w otoczeniu tarasów i ogrodów tropikalnych. W recepcji oraz w ogrodzie można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Hotel Casa de las Flores położony jest w centrum Playa del Carmen, zaledwie 4 przecznice od plaży i słynnej Quinta Avenida! Casa de las Flores znajduje się w pobliżu (10 min spacerem) najbardziej popularnych atrakcji, restauracji, butików i plaż.

Pokoje w hotelu Casa de las Flores są przestronne, klimatyzowane i urządzone w ciepłych kolorach. Posiadają piękny widok na ogród! Ich wyposażenie obejmuje 2 łóżka pojedyncze lub 1 podwójne łóżko małżeńskie, telewizor z dostępem do kanałów telewizji kablowej, wentylator sufitowy oraz sejf. W łazience znajduje się suszarka do włosów.

Śniadania kontynentalne PLUS serwowane są od 7:00 do 10:00 rano. W skład śniadania wchodzi: kawa, herbata, 3 rodzaje soków, słodki meksykański chleb, chleb do tostów (4 rodzaje), dżem, miód, masło, rożnego rodzaju owoce (banany, jabłka, gruszki, mandarynki, brzoskwinie, jagody), rodzynki, jogurt (naturalny i truskawkowy), chude i pełne mleko oraz musli.

W hotelu istnieje możliwość wypożyczenia rowerów 15$/dzień. Zapraszamy!

 

                                                                                                                                              OPIS NIEKTÓRYCH ODWIEDZANYCH MIEJSC I ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

                  Chichen Itza »


Valladolid »

Cenota Ik Kil »

Rio  Lagartos  i Las Colorados »

Coba »

 

Chichén Itzá – najlepiej zachowany ośrodek Majów, znajdujący się w meksykańskiej części Jukatanu, znalazł się na liście “7 cudów świata”. Mówi się, że ma ono reprezentować pracowitość i wiedzę…. Chichén Itzá jest uważane za jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc na Półwyspie Jukatan (Meksyk). Rocznie odwiedza je ponad milion osób, co czyni je drugą najczęściej odwiedzaną strefą archeologiczną w Meksyku, zaraz po Teotihuacán.

Kolonialne miasto, jedno z najpiękniejszych we wschodnim Meksyku. Spacerując po Valladolid ma się wrażenie, że czas zatrzymał się tam kilkaset lat temu. Zarówno architektura tego miasta, jak i sama atmosfera pozwolą Państwu poczuć klimat prawdziwego kolonialnego Meksyku.

Jest to najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana cenota na całym Jukatanie. Ik Kil to formacja o charakterze otwartym, jej turkusowy kolor i niezwykły urok przyciągają podróżników z całego świata. Będąc na Jukatanie żaden miłośnik cudów natury nie powinien rezygnować z wizyty w Ik Kil, dzięki której można przenieść się do magicznej scenerii rodem z filmów fantastycznych. Cenota ta dawniej znajdowała się na terenie miasta Chichen Itza, a dla jego mieszkańców była źródłem wody pitnej.

Rezerwat jest schronieniem 580 różnych gatunków zwierząt zamieszkujących naszą planetę. To tutaj znajduje się sanktuarium różowych flamingów, swoje miejsca lęgowe mają tu żółwie morskie, a wśród lasów namorzynowych gniazda ma około 380 różnych gatunków ptaków. Z łatwością można spotkać krokodyle, a także zagrożone gatunki małp, jaguary, czy oceloty. Podczas kilkugodzinnej wyprawy łódką będziecie Państwo mieli możliwość podglądania dzikiego życia mieszkańców rezerwatu. Atrakcją Rio Lagartos są również kąpiele w naturalnych, różowych solankach, w których zasolenie wynosi 75% co pozwala swobodnie unosić się na powierzchni oraz ma dobroczynny wpływ na naszą skórę. W obrębie Rio Lagartos znajdują się tzw. różowe laguny solankowe Las Colorados, a także zbiorniki błotne, bogate w mikroelementy, w których można bardzo przyjemnie spędzić czas z pożytkiem dla zdrowia.

To wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest, to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzniesienia, kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się, jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto, zajmujące 3 miejsce w rankingu największych atrakcji Jukatanu.

                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                        

OPIS MIEJSC NURKOWYCH

Cenoty »

Cenot  Angelita »

Cenot  El Pit »

 

Półwysep Jukatan to wapienna platforma licząca kilkanaście milionów lat. W ciągu wieków zmiany, zarówno te geologiczne, jak i następujące we wzorcach pogodowych, stworzyły ogromny system podziemnych jaskiń i otworów odpływowych (cenotów). Te starożytne geologiczne osobliwości – z których wiele jest pełnych stalaktytów i stalagmitów – tworzą ciąg unikalnych nurkowisk, leżących niecałą godzinę drogi od Playa Del Carmen. W cenotach przejrzystość wody jest niekiedy „nieskończona”, a rozmieszczone tam liny nawigacyjne oraz strumienie światła dziennego, przebijające się ze szczelin, dodatkowo wzmagają poczucie bezpieczeństwa. Fantastycznie jest przepłynąć przez haloklinę – miejsce, gdzie woda morska znajduje się nad słodką! Dos Ojos oznacza dwoje oczu i odnosi się do dwóch okrągłych cenot, położonych blisko siebie. Pierwsze zejście do ogromnej, szerokiej jaskini zapiera dech w piersiach! Przeżycia stają się bardziej surrealistyczne, gdy wpłyniecie do ciemnych tuneli, które rozświetla wyłącznie blask latarek. Mijacie zakręty, wciąż odkrywając nowe, dziwaczne i wspaniałe formacje skalne, przepływacie wzdłuż kamiennych wież, które błyszczą od minerałów, by wreszcie dotrzeć do ogromnych komór, przypominających katedry.

  Cenote Angelita to fojba czyli cenota nie połączona z żadnym systemem jaskiniowym. Pomimo tego, możemy tu  zaobserwować bardzo wyraźną haloklinę z kilkumetrową warstwą zalegającego na niej siarkowodoru. Z jeziora siarkowych oparów wyłaniają się gałęzie upadłych drzew i szczyt tulusu – stożka materiału skalnego z oberwanego niegdyś sklepienia jaskini. Nurkowanie kawernowe tutaj przypomina więc wizytę na bagnistej planecie Dagobah z sagi “Gwiezdne Wojny”. Znajdująca się w jukatańskiej selvie Cenota ma głębokość 65 m. Jej położenie na południe od Tulum i odległość, sprawiają, że zwykle nie docierają tu wycieczki nurkowe z Playa del Carmen. Cenoty, Półwysep Jukatan, Riviera Maya, Quintana Roo.

  Cenote El Pit w Sistema Dos Ojos to studnia opadająca na 55 m, z warstwą srebrzystej mgiełki na haloklinie i tulusem wystającym z jeziora mgieł niczym mityczna wyspa Avalon. Gigantyczna cenota jest zaledwie przedsionkiem do całego systemu. Na końcu wąskiego korytarza uchodzącego z dna cenoty, na 104 m otwiera się znacznie większa pieczara Wakula Room, z której odchodzi prowadzący do najgłębszego, odkrytego do tej pory miejsca w Sistema Dos Ojos i na Jukatanie (119,1 m) – Skid Row Passage. Nurkowanie tutaj wymagało niegdyś półkilometrowego spaceru ze sprzętem przez dżunglę i skoku z kilku metrów, ale obecnie do Cenoty prowadzą już droga i zwykłe schody. Półwysep Jukatan, Riviera Maya, Quintana Roo.

Cena »  

Cena imprezy zawiera:

v  przelot na trasie Warszawa – Cancun – Warszawa (z jedną przesiadką),

v  transfery lotnisko –  hotel w Playa del Carmen – lotnisko,

v  9 noclegów w hotelu Casa de las Flores  Playa del Carmen – pokój DBL w formule śniadania kontynentalne,

v  pakiet 5-dni nurkowych Cenot Extreme (10 nurkowań):

– 2 dni x 2 nurkowania w cenotach,
– 1 dzień x 2 nurkowania w cenocie Angelita i innym,

– 1 dzień x 2 nurkowania w cenocie  El Pit i Dream Gate,

V 1 dzień – 1 nurkowanie z Bull Sharkami,

v  transfery do miejsc  nurkowych,

v woda, kanapka pomiędzy nurkowaniami,

v  koszt wypożyczenia sprzętu: butle, balast,

v  opieka przewodnika nurkowego,

v w programie simple: całodzienna wycieczka z przewodnikiem do strefy archeologicznej Cichen Itza, snorkeling w cenocie Ik Kill, zwiedzanie miasteczka Valladolid (w cenie transfery, przewodnik, woda butelkowana, lunch, bilety wstępu),

v w programie multi: 3 dniowy program zwiedzania największych atrakcji krainy Majów – świadczenia zgodnie z programem zwiedzania (2x śniadania, 3 lunche, 2 kolacje),

v podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL+NNW+bagaż.

Cena imprezy nie zawiera:

v napiwków dla obsługi,

v dodatkowych nurkowań,

v dodatkowych nurkowań,

v wyżywienia za wyjątkiem śniadań, kanapki podczas nurkowań oraz wyżywienia zgodnie podczas wycieczek,

v  wydatków własnych i napiwków,

v  wypożyczenia sprzętu nurkowego,

v  NITROX-u,

v kosztów rozszerzenia ubezpieczenia o nurkowanie, wyższe stawki gwarancyjne lub/oraz  od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – dostępne u organizatora.

 

Warunki rezerwacji »  

v Zaliczka I: 3.900,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji,

v Zaliczka II: 2.000,00zł – płatna do 16/03/2016

v Dopłata pozostałej kwoty na 40 dni przed wyjazdem.

Płatności »  

Płatności za wyjazd należy dokonać w siedzibie firmy Activtour lub na wskazane przez Organizatora konto: BZ WBK S.A.: 61 1090 2398 0000 0001 0780 8261.

ACTIVTOUR Biuro Turystyki Aktywnej, ul. Kościuszki 2/2, 50-038 Wrocław.

W tytule przelewu prosimy o podanie: numeru rezerwacji, nazwisk uczestników, za których dokonywana jest płatność.

Warunki »  

Warunki organizacji imprezy zgodne są z warunkami uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Biuro Turystyki Aktywnej Activtour.

Wymogi »  

v Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski,

v Ważny certyfikat nurkowy oraz logbook – prosimy zabrać na wyjazd,

v Latarka!!

Firma ACTIVTOUR to koncesjonowany i profesjonalny organizator wyjazdów nurkowych. Od roku 2007 posiadamy niezbędną gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki, wystawioną przez TU Europa, na kwotę 386 415,00 PLN. Przedmiotem gwarancji jest: • pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju  • pokrycie zwrotu wpłat wniesionych przez klientów  • pokrycie zwrotu części wpłat wniesionych przez klientów za część imprezy turystycznej, która nie zostanie zrealizowana.

Z FIRMĄ ACTIVTOUR MOŻECIE LICZYĆ NA PEŁEN PROFESJONALIZM ORAZ BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻY !

Nasz wpis do rejestru organizatorów turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. Dolnośląskiego posiada numer: 355/32/2007

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl