Mgarr Ix-Xini 2

Linia brzegu wyspy Gozo jest zawiła i bardzo kręta. Zakręca ona niekiedy w głąb lądu i tworzy przytulne zatoki, raj dla ludzi, ale też dla rozwijającej się tam przyrody. Takie specyficzne ukształtowanie znajdujemy na południowy wschód od wsi Gozitan Xewkija, jadąc 3 km od jej centrum.

 

Mgarr Ix-Xini, bo tak nazywa się ta zatoka, to istny raj dla rzadkich gatunków ryb i wyszukanej flory morskiej. Całe dno zatoki jest piaszczyste, przyozdabiają je połacie traw Neptuna. Bardzo charakterystyczne rośliny, które pokrywają duże obszary dna pod wodą. Zatoka Mgarr Ix-Xini jest rajem dla nurków. Nie można się tu dostać transportem miejskim, jedynie samochodem bądź na piechotę. Panuje tu w związku z tym cisza i spokój, tylko od czasu do czasu napotkać można zabłąkanego, hotelowego turystę.

 

Na końcu zatoki znajdujemy kanion o prawie 2 km długości! Kryje on również dwie jaskinie – kolejne, znakomite wyzwanie da nurków. W tym miejscu można nurkować z brzegu, a zanurzenie w najgłębszym punkcie zatoki Mgarr Ix-Xini to około 15 metrów. Jest to bezpieczna głębokość, idealna na poobiednie nurkowanie!

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

 

 Mgarr Ix-Xini

 

malta mgarr ix 4

 

Mgarr Ix-Xini 2