+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

Miejsca nurkowe w Chorwacji - AQUAMATIC

przycisk rezerwacja

>> POBIERZ KATALOG PDF<<

Miejsca nurkowe – strefa I

wyspa pohlip

Maskalic

Wyspa Maskalic. Od strony południowo–wschodniej znajduje się stroma ściana, schodząca do głębokości 30 m, porośnięta gąbkami, dalej łagodnie schodzi na większe głębokości. Dno jest piaszczyste, pomiędzy skałami występują liczne ławice ryb.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

 zatoka salana

Velika spilja (Golubera)

Jaskinia z trzema wejściami znajdującymi się na głębokości około 3 – 5 m. W środku jest duża sala z oknem na górze. Dno jaskini jest muliste, więc trzeba uważać, aby nie zmącić wody. Na ścianach można podziwiać mnóstwo różnokolorowych gąbek. Przepiękny widok roztacza się, kiedy z ciemności jaskini płynie się w kierunku morza.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-10 m

wyspa maun

Sv. Kristofor – sika

Z głębokości 60 m wznosi się skała, która sięga do 6 m pod powierzchnią wody. Od strony północnej dno dość łagodnie opada do poziomu około 30 m, natomiast od strony południowej jest stroma ściana, porośnięta gąbkami, koralami i delikatnymi mszywiołami. Płynąc na wschód wzdłuż ściany, natrafiamy na głębokości 30 m wcięcie w ścianie o długości 10 m.

Stopień trudności: **
Głębokości: 10-60 m

Mrkse 

Na ścianie po lewej stronie jest krótka, zasypana jaskinia. Na prawo mała ścianka ładnie porośnięta koralami. Dobre miejsce do fotografii podwodnej. Stąd płynąc w lewo, po około 200 m docieramy do źródła słodkiej wody i niewielkiej szczeliny bajecznie porośniętej gąbkami.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-20 m

metajna 2 nurkowanie

Mala spilja (Lisicka jama)

Bezpośrednio pod miejscem cumowania łodzi znajduje się piękne rumowisko skalne z mnóstwem szczelin. Na głębokości 15 m jest szczelina głęboka na około 20 m. W środku mnóstwo skorupiaków. Na głębokości 3 m, pod łukiem skalnym znajduje się wejście do kolejnej dużej komory. Na małej ściance około 75 m dalej i na głębokości 14 m jest duża jaskinia. W drodze powrotnej do łodzi, na 4 m, tuż przy brzegu widać śliczne wnęki w skale, głębokie na około 5 metrów.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

Uvala Gaće

Zatoka z piękną szczeliną. Wejście do szczeliny ma szerokość 1 metra. Po około 10 metrach można wynurzyć się w korytarzu. Dzięki padającym z góry promieniom słonecznym jest to świetne miejsce do fotografii. Po wypłynięciu ze szczeliny docieramy do bardzo kolorowej ścianki, schodzącej do głębokości około 30 m. Płynąc dalej, znajdujemy niedużą ale bardzo efektowną studnię.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

metajna nurkowanie

Ściana Figurica

Po wejściu do wody napotykamy trawiastą łączkę z dużą ilością skorupiaków i kałamarnic. Płynąc na głębokości 5 m docieramy do krawędzi ściany. Widok jest niezapomniany. Z 5 m opada na 40 m, a widoczność jest taka, że wydaje się, że pod nami jest może 20 m. Ściana porośnięta jest gąbkami, algami i gorgoniami.

Stopień trudności: *
Głębokości: 5-50 m

Ściana-latarnia morska

Na wysokości latarni morskiej kończy się poprzednia ściana Figurica i zaczyna się rumowisko skalne. Płynąc około 100 m na głębokości 20 m. znajdujemy wrak samochodu, a za nim zaczyna się następna ścianka. Jest ona porośnięta brązowymi, czerwonymi i zielonymi algami, licznie występującymi gąbkami, mszywiołami i koralami. W wielu szczelinach występują skorpeny. Morze jest bardzo przejrzyste, więc gra światła i kolorów jest jeszcze ciekawsza, bardziej interesująca, szczególnie w trakcie nurkowania w gorących letnich miesiącach.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

Chorwacja Pag Stara Novalja 4

Stara Novalja – Wyspa Triget

Wyspa jest wapienną, wznoszącą się ponad powierzchnię wody górą, oddaloną od brzegu o ok. 100 metrów. Dzięki takiemu położeniu jej podwodna fauna i flora jest bardzo ciekawa i charakteryzuje się dwoma różnymi strefami. Pierwsza strefa-łąka znajduje się od strony lądu, druga strefa-pionowa ściana jest od strony morza. Nurkując okrążamy wysepkę, by spokojnie delektować się jej krajobrazem. Piękna, tętniąca życiem ściana ginie w ciemnogranatowej toni. Nie widać dna. Skały gęsto pokryte koralowymi krzaczkami w kolorze intensywnego pomarańczu, wachlarzami gorgonii i żółtymi gąbkami. Podpływamy do małej, ciemnej grotki, w której często można spotkać dużego strzępiela. Nie boi się i nie ucieka. Światło odbija się od niebieskiej kolistej plamy na jego boku. Aż się prosi o zdjęcie. Płyniemy dalej, teren wypłyca się i miejsce ścianki zajmuje podwodna łąka. Ostre smugi światłą załamane przez fale na powierzchni układają się w skomplikowaną mozaikę. Przy dnie ponownie możemy zobaczyć wiele ryb i ośmiornic.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-50 m

Stara Novalja – Rafka

Płytkie i bardzo kolorowe miejsce, idealne na drugie nurkowanie w ciągu dnia. Już po zanurzeniu otacza nas świat podwodnego ogrodu, wypełnionego mnóstwem rybek, gąbek, gorgoni i wszystkiego, co kryje toń. Płyniemy najpierw wzdłuż ścianki, by potem pobuszować nad piaszczystym dnem usianym glonami i jeżowcami. Po wynurzeniu możemy udać się na mały wypoczynek na pobliskiej plaży.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-20 m


 nurkowanie zdjęcia wyjazd urlop nurkowani chorwacja wypoczynek chorwacja nurkowanie apartaeny chorwacja 2016 cennik apartamenty nurkowanie chorwacja wakacje

przycisk rezerwacja

Miejsca nurkowe – strefa II

Pag Metajna

Amfory
W Kanale Pażskim, między wyspą, a kontynentem, na głębokości 23-30 m leżą pochodzące z I w p.n.e. amfory. Dno w tym miejscu nurkowym jest łagodnie pochylone, a w licznych szczelinach i zakamarkach możemy spotkać wiele ryb. Zamieszkują tutaj także dwa czerwone kraby-kamikadze, które udają, że wcale ich nie ma i usiłują wejść nurkowi na dłoń.

Stopień trudności: **
Głębokości: 23-30 m

Pag 

Stara Novalja – Wrak “Rosa”

Wrak drewnianego frachtowca z okresu międzywojennego. W 1943r. płynąc z ładunkiem soli zatonął, kiedy bardzo silny podmuch bory rzucił go na skały zachodniego wybrzeża Pagu. Nadbudówki tego 40 metrowego statku spoczywają na głębokości 40 m, natomiast rufa z dobrze zachowaną śrubą okrętową sięga 50 m. Ponieważ drewniane burty są już przegniłe, pozostałe wręgi nadają statkowi niesamowity wygląd. Stałymi mieszkańcami wraku są liczne skorpeny.

Stopień trudności: ***
Głębokości: 40-50 m

 półwysep tihovac

Wyspy Sestakovci

Grupa pięciu wysp tworzących pod wodą piękne pionowe ściany, wśród których można znaleźć wiele roślin i gatunków ryb. Na północno-wschodniej stronie wyspy ściany te schodzą do głębokości 50 m.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

 Pag 2 ponton nurkowanie

Uvala Slana

Dla bardziej doświadczonych nurków polecamy nurkowanie w zatoce Slanej. Dno jest tam bardzo pofałdowane, z malowniczymi skałami obrośniętymi wysoką trawą, małymi jaskiniami i jedną na tyle dużą, by można do niej wpłynąć i podziwiać jej wnętrze.

Stopień trudności: *
Głębokości: 0-30 m

chorwacja

Stopnie trudności:

* dla początkujących – OWD lub równoważny
** dla zaawansowanych – AOWD lub równoważny
*** dla zaawansowanych – AOWD+DEEP
**** dla nurków technicznych – Tec Rec

>> POBIERZ KATALOG PDF<<

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl