+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

nadziejów miejsca nurkowe

Kamieniołom ten znajduje się na terenie województwa opolskiego. Otaczają go niesamowite widoki i bujna przyroda. Warto przyjechać w to miejsce szczególnie na nurkowanie pod koniec sezonu. W tym czasie można cieszyć się pięknem tego miejsca również na powierzchni.

W najwyższym punkcie okalającym Kamieniołom Nadziejów znajduje się punkt widokowy. Okolica jest dobrze zagospodarowana, znajdziemy tu również parking i miejsce do zorganizowania pikniku. Miejsce jest bardzo urokliwe, aczkolwiek trzeba dodać, że jest to przestrzeń pod władaniem nurków z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. W zbiorniku nurkowie przeprowadzają podwodne szkolenia ratownicze.

Zbiornik wciąż pracuje i zdarza się, że w ciągu roku, ze względu na nasilone opady, poziom wody podnosi się o 1 m. W związku z tym, w wodzie możemy spotkać pewne niespodzianki, które utrudniają nurkowanie. Jedną z takich niespodzianek jest zawiesina w wodzie na głębokości około 7 metrów, która skutecznie utrudnia przepływ światła. W związku z tym obowiązkowo trzeba zaopatrzyć się tu w dobre oświetlenie, bo im głębiej, tym ciemniej. Z atrakcji podwodnych trzeba wymienić wraki samochodów, które służą do szkoleń ratowniczych, ponadto znajdziemy tu również kamienne schody, które pozostały tu jeszcze po działającym kamieniołomie (służyły jako zejście dla robotników). Aby wejść do wody, musimy zejść po metalowych schodach po rusztowaniu na platformę zamontowaną na beczkach. Tu można swobodnie przygotować się do nurkowania i zejść pod wodę.

Kamieniołom Nadziejów, ze względu na zewnętrznego zarządce, nie jest tak często odwiedzany jak inne kamieniołomy Dolnego Śląska, takie jak choćby Zimnik. Aby dostać się na parking samochodem, należy pobrać klucz do szlabanu, co łatwo może zniechęcić. Niemniej jednak sam dojazd do obiektu jest łatwy, a warunki panujące dookoła zbiornika są naprawdę dobre. Maksymalna głębokość to 23 m.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl