+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

nowaliamsc

Główny ośrodek turystyczny wyspy Pag zaprasza do odwiedzin!

nurkowanie zdjęcia wyjazd urlop nurkowani chorwacja wypoczynek chorwacja nurkowanie apartaeny chorwacja 2016 cennik apartamenty nurkowanie chorwacja

Miasto to pełniło niegdyś funkcję rzymskiego portu miasta Cissa. Ma bardzo bogatą historię, związaną jeszcze z czasami Starożytnego Rzymu. Szczególnie przyciąga w to miejsce okoliczny krajobraz i przyroda. Jest bardzo zróżnicowana i obejmuje zarówno lasy iglaste, niższą skarłowaciałą roślinność jak i zupełnie gołe skały i pustkowia. Dużą popularnością cieszą się tu szerokie żwirowe plaże. Turystów bawią organizowane w tych miejscach liczne turnieje sportowe i imprezy okolicznościowe. Dodatkowo są one wzbogacane zawodami na dużej zjeżdżalni wodnej na plaży Zrće i Straško.

Miejscowość Novalja jest ulokowana w północno-zachodniej części wyspy Pag. W okresie letnim organizowany jest tu festiwal sztuki, który obejmuje szerokie dziedziny sztuki, takie jak koncerty muzyki ludowej i klasycznej, wystawy, czy wystąpienia grup folklorystycznych i teatralnych. Miasto pielęgnuje swoje tradycje. Jego historię możemy prześledzić na podstawie licznych zabytków z wczesnego chrześcijaństwa z z XIV i XV wieku. Ze względu na powiązania ze Starożytnym Rzymem podziwiamy tu antyczne akwedukty z I wieku n. e. Dla nurków najbardziej pożądanym obiektem będą zapewne podwodne ruiny szczątków statków, w tym handlowego z I wieku p.n.e.

Novalja oferuje swoim gościom liczne specjały kulinarne. Do zaoferowania ma tradycyjny owczy ser Paski, wyborną jagnięcinę, makarony, nie wspominając o bogatym wyborze owoców morza i innych domowych specjałach – hrostule i fritters. Warto jest odwiedzać liczne restauracje i tawerny znajdujące się w mieście. Oferują niezapomniane smaki i szeroki wachlarz specjałów tego regionu.

Miasto to tętni życiem za dnia, jak również w nocy. Kilka najlepszych chorwackich, a za razem najbardziej znanych klubów na świecie, znajduje się właśnie w Zrce. Dlatego też na tę novalijską plażę zjeżdżają się młodzi ludzie z całej Europy, chcąc zasmakować rozrywki na wysokim poziomie.

Wszechstronność Novalji zachęca do odwiedzania jej przez właściwie wszystkie grupy wiekowe. Piękne widoki, dobra kuchnia, aktywny wypoczynek i imprezy klubowe dają szerokie spektrum rozrywek i pozwalają na satysfakcjonujący wypoczynek w Chorwacji!

przycisk rezerwacja

>> POBIERZ KATALOG PDF<<

Nurkuj z nami!
Baza Nurkowa w Chorwacji Metajna 143 (Put mrke punte 21): +48 602579030 || mail: nurkowaniechorwacja@gmail.com

nurkowanie wczasy chorwacja 11

nurkowanie wczasy chorwacja 10

nurkowanie wczasy chorwacja 13

nurkowanie wczasy chorwacja 6

nurkowanie wczasy chorwacja 4

 

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl