+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

Malta to niesamowity kraj, który mieści się łącznie na trzech wyspach i który sytuuje się w dziesiątce co do wielkości wszystkich Państw na świecie. Bardzo kameralna atmosfera terenu położonego na samym środku Morza Śródziemnego mocno rzuca się w oczy turystom przybywającym na Maltę z całego świata. Trzy wyspy tworzą archipelag, który stanowi kwintesencję klimatu śródziemnomorskiego, którego głównymi i niezaprzeczalnymi cechami są między innymi: wysokie temperatury, duża wilgotność powietrza i charakterystyczna fauna i flora.

Na Malcie panują bardzo wysokie temperatury, dlatego wyjazd w sezonie letnim może być męczący. Na nurkowanie na Malcie wybieramy miesiące takie jak wrzesień, czy październik. W tym czasie termometry wskazują jedynie 28 stopni i w związku z tym można spędzić przyjemny czas, nie będąc tym samym zmęczonym upałami. Nurkowanie na Malcie co roku jest dla nas bardzo ekscytującym wyjazdem.

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 4

 

W roku 2015 spędziliśmy na Malcie 11 dni, wyjazd był bardzo aktywny i dni nurkowych było aż 9 (po dwa nurkowania dziennie). Łączna ilość nurkowań przekroczyła ilość wszystkich miejsc nurkowych, które planowaliśmy więc jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego przebiegu wydarzeń. Cała grupa nurkowała w konfiguracji sidemount, poziom umiejętności był dosyć wyrównany, więc nurkowie byli dobrze zgrani.

Jak co roku spędziliśmy czas w pięknej miejscowości Marsalforn, a na nurkowanie odbywaliśmy podróże jeepem po Gozo w poszukiwaniu miejsc nurkowych i uroczych zakątków na wypoczynek. Prócz klasycznych miejsc nurkowych takich jak Blue Hole, Azure Window i Chimney & Reef, Inland Sea, znalazło się również nurkowisko z zatopionymi wrakami.

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo

Podczas nurkowań udało nam się zaobserwować bardzo gęste ławice ryb, zwłaszcza w okolicach wraków. Przeżycie niesamowite zwłaszcza, gdy tak duże ilości przepływały leniwie wokoło nurków. Innymi ciekawymi okazami były między innymi małe kałamarnice, rozgwiazdy, czy bardzo wyrośnięte skorpeny.

Nurkowanie w bezkreśnie niebieskich wodach Malty jest bardzo przyjemnym przeżyciem. W ciepłych wodach nie marznie się i z pewnością można odczuć dużą różnicę w porównaniu z innymi zbiornikami europejskimi. Obserwowanie piękna wód Morza Śródziemnego i nurkowanie w miejscach okrzykniętych przez Jacquesa Cousteau najpiękniejszymi na świecie to nie tylko idealny pomysł na nurkowanie, ale i na wymarzony urlop.

Organizujemy co roku wyjazdy w miejsca takie tak Malta, Austria i przez cały rok – Chorwacja. Możliwość jaką daje nam baza nurkowa w Chorwacji jest nieoceniona. Jeśli jesteście zainteresowani wspólnymi wyjazdami na nurkowanie i naukę nurkowania z Aquamatic, napiszcie bądź dzwońcie z pytaniami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

Aby zarezerwować miejsce, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 3

nurkowanie malta zdjęcia wyjazd urlop nurkowanie

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 2

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 1

nurkowanie malta zdjęcia wyjazd urlop nurkowanie

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl