PADI Ice Diver

KURS PADI Ice Diver

KURS PADI Ice Diver

Bezpieczne nurkowanie pod lodem.

Pragniesz odkryć nowe wymiary podwodnych przygód? Zapisz się na kurs PADI Ice Diver i naucz się bezpiecznie nurkować w warunkach lodowych.

Szkolenie PADI Ice Diver to program, który zaprojektowano specjalnie dla nurków, którzy chcą eksplorować podwodny świat pod lodem. Celem szkolenia jest przygotowanie nurków do bezpiecznego nurkowania pod lodem, techniką i procedurami bezpieczeństwa.

Nurkowanie podlodowe jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów nurkowania w polskich jeziorach, kiedy to w okresie zimy, widoczność w nich dochodzi nawet do 20 metrów. Nurkowanie podlodowe wymaga jednak bardzo dokładnego zaplanowania, począwszy od zebrania grupy, poprzez przygotowanie i skonfigurowanie sprzętu, wybór miejsca nurkowania, wykonania przerębla, kończąc na prawidłowym przeprowadzeniu nurkowania. Tego wszystkiego nauczysz się na kursie nurkowania podlodowego PADI ICE DIVER.

Czego się nauczysz?

Założeniem kursu nurkowania podlodowego PADI Ice Diver jest zapoznanie nurków z umiejętnościami, przyjemnością, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, technikami, ryzykiem oraz problemami, charakteryzującymi nurkowanie pod lodem. Ten specjalistyczny kurs nurkowania (PADI Ice Diver) jest bezpiecznym, prowadzonym pod okiem instruktora, wprowadzeniem w ten rodzaj nurkowania.

Wymagania wstępne:

  • Certyfikat Advanced Open Water Diver lub stopień równorzędny. Zwrot „równorzędny” oznacza tutaj certyfikację powyżej stopnia podstawowego z udokumentowanymi minimum 20 nurkowaniami w zakresie nurkowań nocnych, głębokich oraz nawigacyjnych.
  • Ukończone 18 lat.
  • Całe standardowe wyposażenie nurkowe, odpowiednie do warunków miejsc nurkowych.

Każde nurkowania podlodowe odbywa się w pełnym sprzęcie renomowanych firm.

 

Program PADI Ice Diver:

Celem kursu nurkowania podlodowego jest wyjaśnienie zasad planowania, organizowania nurkowania pod lodem oraz przedstawienie procedur, technik, problemów i ryzyka związanego z nurkowaniem pod lodem, oraz zapoznanie nurka, ze specjalistycznym sprzętem stosowanym podczas tego typu nurkowań, sygnalizacją i komunikowaniem, oraz procedurami oraz technikami obsługiwania i asekurowania lin. Nurkowanie pod lodem w ramach limitów głębokości charakterystycznych dla uprawnienia nurka, oraz w warunkach takich samych lub lepszych od warunków, w których prowadzony był kurs. Kurs nurkowania podlodowego obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Zajęcia teoretyczne w ramach kursu:

 • Dlaczego i kiedy nurkować pod lodem?
 • Wymagania sprzętowe;
 • Wyposażenie nurka;
 • Przygotowanie do nurkowania pod lodem: wybór miejsca nurkowego i przygotowanie nurkowania;
 • Procedury: przeprowadzenie nurkowania;
 • Problemy ze sprzętem podczas nurkowania pod lodem;
 • Hipotermia;
 • Inne problemy, jakie mogą wystąpić podczas nurkowania pod lodem;
 • Procedury po nurkowaniu;

Zajęcia praktyczne w ramach kursu:

Zajęcia praktyczne to wykonanie trzech nurkowań pod lodem. Pierwsze nurkowanie jest pewnego rodzaju podwodną wycieczką pod przewodnictwem instruktora lub jego asystenta. Podczas nurkowania 2 i 3, nurkowie każdej pary, powinni zamieniać się rolami – jedno nurkowanie; nurek “A” powinien być nurkiem prowadzącym, podczas drugiego nurkowania, rolę prowadzącą przejmuje jego partner. Przed wejściem do wody, nurkowie powinni sami zaplanować nurkowanie pod nadzorem instruktora, biorąc pod uwagę, że nurkowanie tego rodzaju jest bardziej wyczerpujące niż nurkowanie rekreacyjne.Ic

Czas trwania:

Kurs PADI Ice Diver trwa 1 – 2 dni.

Uprawnienia PADI Ice Diver:

Ukończenie kursu i otrzymany certyfikat oznacza, że posiadasz kwalifikacje umożliwiające:

 • Planowanie, organizowanie i nurkowania rekreacyjne pod lodem, które będą miały miejsce w określonych twoją certyfikacją limitach głębokości oraz w warunkach lepszych lub takich samych, jakie panowały na kursie;
 • Nurkowanie pod lodem (o odpowiednich cechach), w strefie naturalnego światła, podczas których penetrować się będzie obszar do 39 metrów od powierzchni (gdzie odległość 39 metrów mierzona będzie zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie);
 • Wykorzystania certyfikatu do punktacji na certyfikat Master Scuba Diver jeżeli: posiadasz stopień Divemastera z czterema specjalizacjami PADI (poza Specjalizacją Nurkowanie pod Lodem) lub nurkiem AOWD oraz Nurkiem Ratownikiem (Rescue Diver) PADI z czterema specjalizacjami (poza Specjalizacją Nurkowanie pod Lodem).

Zapisz się na kurs
PADI Ice Diver

Gotowy na nowe wyzwania? Zapisz się na kurs PADI Ice Diver i zdobądź umiejętności, które otworzą przed Tobą fascynujący świat nurkowania pod lodem.

Scroll to Top