PADI Dry Suit Diver

KURS PADI
dry suit diver

KURS PADI
Dry Suit Diver

Poszerz zakres swoich możliwości nurkowych -nurkowanie w chłodnych wodach i w zimie.

Kurs PADI Dry Suit Diver skupia się na używaniu suchych skafandrów podczas nurkowań. Będąc nurkiem szybko zorientujesz się, że wiele znakomitych miejsc jest dla Ciebie niedostępnych, ponieważ woda jest po prostu zbyt zimna, aby wykonać nurkowanie. Wyjściem pozostaje suchy skafander, który jest jednak dużo bardziej skomplikowany w użyciu od skafandra mokrego.

Podczas szkolenia nurkowania w suchym skafandrze PADI Dry Suit Diver, gdzie zdobędziesz wiedzę na temat typów skafandrów, zasad ich użytkowania i konserwacji, a każde nurkowanie nauczy Cię praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Zobaczysz, jak to jest mieć sucho pod wodą.

Czego się nauczysz?

Podczas zajęć teoretycznych zdobędziesz wiedzę na temat korzyści i technik nurkowania w suchym skafandrze. Nauczysz się obsługi suchego skafandra, w tym technik zakładania i zdejmowania, kontrolowania pływalności i zarządzania zasobem powietrza w skafandrze. Poznasz procedury bezpieczeństwa związane z nurkowaniem w suchym skafandrze, w tym rozpoznawanie i radzenie sobie z potencjalnymi problemami.

Wymagania wstępne:

 • Ukończone 10 lat (od osób poniżej 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
 • Certyfikat PADI OWD lub równoważny

Program PADI Dry Suit Diver:

Program szkolenia PADI Dry Suit Diver obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. 

 • Podstawowe wiadomości dotyczące ciepła oraz jego utraty w wodzie
 • Mokry czy suchy skafander? – Porównanie właściwości
 • Budowa skafandra suchego
 • Dodatkowe wyposażenie (docieplacze)
 • Systemy balastowe, jackety i ustalanie pływalności
 • Konserwacja, utrzymanie, przechowywanie oraz pakowanie suchego skafandra
 • Drobne naprawy skafandra
 • Jak radzić sobie z sytuacjami awaryjnymi podczas nurkowania w suchym skafandrze?
 • Wskazówki dotyczące nurkowania w suchym skafandrze.

W ramach kursu przewidziane jest jedno nurkowanie basenowe oraz dwa nurkowania w wodach otwartych. Każde nurkowanie zawiera ćwiczenia doskonalące umiejętności i techniki nurkowania w suchym skafandrze. Każde nurkowanie jest tak zorganizowane, aby dostarczyć kursantom jak najwięcej przyjemności, ale zawsze pod okiem instruktora PADI oraz certyfikowanych asystentów.

Kursant otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych.  Zajęcia teoretyczne (wykłady) poparte są instruktażowymi filmami nurkowymi. Każde nurkowanie odbywa się z wykorzystaniem sprzętu renomowanych firm.

Czas trwania:

Kurs PADI Deep Diver trwa 1-2 dni. 

Uprawnienia:

Po pozytywnym ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat nurka specjalistycznego PADI Dry Suit Diver (Nurkowanie w suchym skafandrze).

 • Planowanie, organizowanie oraz nurkowanie w suchych skafandrach
 • Punkty na Master Scuba Diver’a PADI, jeśli: jesteś nurkiem AOWD PADI oraz Nurkiem Ratownikiem PADI (Rescue Diver PADI) z czterema specjalizacjami PADI (poza specjalizacją Suchy skafander) lub jesteś Divemasterem PADI z czterema specjalizacjami PADI (poza specjalizacją Nurkowanie w suchym skafandrze)

Zapisz się na kurs
nurkowania w suchym skafandrze

Odkryj podwodny świat w suchym stylu – dołącz do kursu nurkowania w suchym skafandrze!

Scroll to Top