+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

omanmsc

Jeśli chcecie poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i zawitać w miejsce piękne i pełne sekretów, zapraszamy na organizowane przez Aquamatic.pl wyjazdy do Omanu!

Położony na półwyspie arabskim karmi pustynnymi krajobrazami, ubranymi w skalne zbocza górskie, u których podnóży rozlewają się przejrzyste i niezbadane wody Morza Arabskiego. Kraj, słynący z rozmaitości fauny i flory, zachwyca przepychem i kusi nutą orientu.

Mimo że Oman jest krajem arabskim i jest zupełnie zdominowany przez islam, to kobiety, które przyjeżdżają w te okolice nie muszą w zupełności się tego obawiać. Turystki mogą samotnie poruszać się po okolicy, którą jak najbardziej warto jest zobaczyć. Bazary pełne są koszy świeżych i suszonych owoców, orzechów, drewnianych ręcznie wykonanych naczyń i przypraw, a wszystko to składa się idealnie na omański miks orientalny, którego po prostu trzeba zasmakować. Niezliczone budowle, krajobrazy o zupełnie odmiennym charakterze i piękne zabytki. W dużych miastach nie zabraknie jednak nutki zachodniej kultury. Widuje się tu nie tylko KCF, czy McDonaldy, ale też duże sklepy takie jak Carrefour, w których znajdziemy produkty, już nieco bardziej nam znane.

Jeśli chodzi jednak o temat najważniejszy, to nurkowanie w tym miejscu zapewnia wysoką dawkę adrenaliny i satysfakcję, gdyż Oman kryje w swoich wodach niezliczone okazy fauny i flory, które zadziwiają swym pięknem. Liczne gatunki ryb, ogrody korali, wielkie tarasy skalne i możliwość spotkania się z rekinem wielorybim to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają Cię pod wodą. Wysoka do 25 metrów przejrzystość  i wysoka temperatura wód stanowi zaproszenie do zwiedzania koralowych klifów, czy zatopionych wraków statków. Doświadczeni nurkowie wiedzą też pewnie coś o urokach nocnych nurkowań. W omańskich wodach  napotkamy bowiem na fluorescencyjne stworzenia, a spotkania z nimi o tej porze, nabierają dodatkowej, tajemniczej atmosfery i sprawiają, że mamy możliwość doświadczania całkiem innych doznań związanych z nocnymi zanurzeniami. 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl