+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

Miejsca

groszowice miejsca nurkowe

Kamionka Groszowice i Piast to dwa bardzo znane zbiorniki z Opola. Aquamatic.pl organizuje częste wyjazdy szkoleniowe dla początkujących nurków w te właśnie okolice. Kamionka Piast w porównaniu do Groszowic jest jednak akwenem bardziej przyjaznym. Dużą jego przewagą jest przede wszystkim widoczność, która w Groszowicach jest zależna od aktualnej pogody. Niekiedy widoczność na Groszowicach nie bywa większa niż 1-2 m.

Warunki pod wodą bywają podobne do tych “piastowych”. Bolko – Groszowice słynie głównie z bardzo rozwiniętej podwodnej fauny i flory. Po zanurzeniu już na kilku metrach możemy podziwiać podwodne łączki pełne różnych gatunków ryb i niekiedy raków. Głównym punktem odniesienia po zanurzeniu jest tak zwany “barak”, który tak naprawdę jest domkiem strzałowego. Pozostałość ta jest pamiątką z działającej tu wcześniej kopalni odkrywkowej margli. W środku konstrukcji gromadzą się ryby i jest to jeden z trzech ciekawych miejsc w tym akwenie. 

Pod wodą w Groszowicach znajdziemy też koparkę, transformator i maszynę do kruszenia kamieni. Wszystkie te pozostałości kopalniane stanową ciekawą atrakcję dla nurków, jednak ze względu na często występującą tu niską widoczność, nie zawsze będzie okazja je zobaczyć. Pod wodą pływają tu szczupaki i płocie. Rzadziej można zaobserwować tu inne gatunki ryb.

Kamieniołom Groszowice jest ciekawym miejscem o nieco postindustrialnym klimacie. Miejsce nurkowe od strony plaży zdobi stara fabryka z dużym czerwonym kominem, która jest całkowicie opuszczona. Dzięki staremu obiektowi, miejsce łatwo jest odnaleźć podczas jazdy. Opole Piast i Groszowice polecamy wszystkim nurkom początkującym, którzy chcą odbyć swoje pierwsze zanurzenie na wodach otwartych i cieszyć się podwodnym spacerem.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899    
E-MAIL:  aquamatic@aquamatic.pl

Opole nurkowanie 6

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl