+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

 opolemsc

 

Kamionka Piast to idealne miejsce na niedzielne nurkowanie dla nurków początkujących i kursantów!

 

Podczas wyjazdu nurkowego do Opola, na pewno trzeba pamiętać o popularnym zbiorniku “Piast”, który jest położony w okolicach centrum miasta i można łatwo dostać się na niego od strony ul. I Maja, czy Fabrycznej. Jest on jednym z najbardziej zachwalanych miejsc w tych okolicach. Władze zaczęły dbać o to miejsce, wyraźnie tworzony na potrzeby licznych grup nurkowych, żwirowy parking i wygodne zejście stanowią kolejny plus dla Kamionki. Ilość odwiedzin Piast zawdzięcza dosyć wysokiej przejrzystości wody. Nie tylko nurkowie zachwalają sobie to miejsce. Podczas zejścia do wody, dobrze jest pamiętać o zachowaniu ostrożności i wzięciu ze sobą bojki oznaczającej, ponieważ w szczególności w cieple dni, woda odwiedzana jest przez zwolenników sportów motorowodnych. Jest to znaczne utrudnienie ze względu na często nieprzewidywalne zachowanie właścicieli takiego sprzętu.

Więcej zdjęć z Opola znajdziesz tutaj >> https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/opole-piast-pazdziernik-nurkowanie.

Jeśli chodzi o nurkowanie w tym miejscu, to najgłębiej jest do około 13 m, ale widoczność jest całkiem dobra, bo około 5 – 6 m. Piast zapewnia też atrakcje podwodne. Białą bojką na zbiorniku zaznaczone są ruiny domku, ponadto biały fiat 126p, czy zalany las. Grupa z Aquamatica znalazła też zalany, pomarańczowy telefon. Napotykamy również na dosyć urozmaicone życie wodne. Bywalcy zaobserwowali tam szczupaki, okonie, czy płocie.  Na sieci znajduje się wzmianki o niepokojącej zawiesinie na głębokości 5 – 6 metrów, która nie jest do końca zidentyfikowaną substancją. Nie brakuje jej za to walorów estetycznych i pozostaje ciekawym obiektem do obserwacji.

Więcej zdjęć z Opola znajdziesz tutaj >>  https://www.aquamatic.pl/galeria-nurkowa/opole-piast-pazdziernik-nurkowanie.

Kamionka Piast pozostaje również wdzięcznym obiektem dla nurków początkujących i sprawdza się podczas przeprowadzania różnego rodzaju szkoleń i ćwiczeń. Dzieje się tak ze względu na swoją ograniczoną głębokość i sporą widoczność, jak również stosunkowo stałą temperaturą wody. Niebieską bojką, niedaleko brzegu, oznaczona jest platforma na głębokości około 5 metrów. Można na niej wykonywać podstawowe ćwiczenia, jest też dobrym punktem docelowym nurkowania. 

Wielkość akwenu i jego warunki nadają się też na szkolenia związane ze skuterem wodnym. Dzięki wielu możliwościom, jakie stwarza zbiornik Kamionki, staje się ona atrakcyjnym miejscem na weekendowe wyjazdy nurkowe!

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

 

Opole nurkowanie 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opole nurkowanie 2

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl