+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

prelle miejsca nurkowe

Prelle to piękny, stary kamieniołom, który mieści się niedaleko Drezna. Blisko tego miejsca znajdują się zbiorniki takie jak Horka, Steine i Sparmann Sproits. Akwen leży niedaleko granicy, dlatego można spotkać tu wielu nurków nie tylko pochodzenia niemieckiego. 

Kamieniołom ma sporą powierzchnię, bo aż 1,8 ha. Wody są tutaj czyste i dosyć przejrzyste. Standardowa widoczność to około 6 – 8 metrów, a na jesień, gdy temperatura wody spada, można schodzić poniżej połowy zbiornika bez dodatkowego oświetlenia. Pod wodą kamieniołom granitowy ma wiele do zaoferowania. Prócz naturalnych widoków, które możemy podziwiać, znajdziemy tu zatopiony wrak małego kutra z nadbudówką, czy kilka pozostawionych obiektów po działającym tu niegdyś kamieniołomie. Jedną z ciekawszych atrakcji kamieniołomu jest jego sama głębokość. W najgłębszym punkcie dopłynąć tam można na głębokość ponad 46 m! Wody kamieniołomu Prelle oferują nurkom również piękno swojej fauny i flory. Zbiornik kryje w swoich głębinach okazy naprawdę dużych szczupaków i okoni.

Wśród wielu zalet tego akwenu znajdziemy i wady. Niestety niewiele osób jest w stanie wytrzymać tu dłużej pod wodą bez skafandra suchego. Temperatura wody i niska widoczność na dużych głębokościach dają wykazać się głównie nurkom technicznym. Można tu nurkować również wzdłuż kamiennych ścian, słoneczne refleksy  podświetlają je i uwypuklają kolory skał i ich piękno.

Teren kamieniołomu jest dobrze zagospodarowany. Znajduje się tu duży parking, który umiejscowiony jest na placu kilka metrów od głównego zejścia. Do wody można dostać się za pomocą metalowego zejścia ze schodkami, które zwieńczone są szeroką półką skalną, na której można się ubrać, czy poprawić sprzęt przed wejściem do wody. Kamieniołom Prelle jest dobrym wyborem na dwudniowe weekendowe nurkowanie. Okolica jest przyjazna, można niedaleko znaleźć tu miejsca z dobrym jedzeniem i tanim noclegiem. 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl