+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

solinkie miejsca nurkowe

Jezioro Solińskie jest jednym z ciekawszych, ze względu na swój kształt, akwenem w Polsce. Spora powierzchnia 220 ha rozciąga się na kilkanaście kilometrów długości. Liczne cyple i zawiłości zbiornika sprawiają, że oferuje on wyjątkowe warunki do nurkowania. Jezioro powstało na skutek blokującej zapory, najsłynniejszej w Polsce, o długości ponad 664 metrów. Nad jezioro Solińskie warto wybrać się nie tylko ze względu na nurkowanie. Województwo podkarpackie oferuje wiele atrakcji turystycznych od wycieczek w górach, po przejażdżki konne.

Jezioro Solińskie w swoim najgłębszym punkcie sięga aż 60 metrów. Zbiornik nie jest przystosowany do nurkowania w każdym jego miejscu ze względu na małą ilość wygodnych dla nurków zejść. Na Cyplu Polańczyka znajduje się Centralna Baza WOPR, w której wypożyczyć można sprzęt pływacki. Taka możliwość okaże się wyjątkowo pomocna w przypadku, gdy chcielibyśmy wybrać się na Wyspę Energetyka (Duża Wyspa). W tej okolicy podczas nurkowania możemy trafić na ścianę opadającą na ponad 24 metry. Znajduje się ona przy przeprawie promowej. Pod wodą w tym miejscu nurkowym zobaczyć można liczne wystające konary drzew, wśród nich pływają ładne okazy pstrąga potokowego oraz klenie.

Aby dotrzeć do spektakularnych miejsc nurkowych, należy postawić raczej na transport wodny. W centralnej części zalewu znajduje się wyspa okresowa, która nie jest łatwa do odnalezienia w przypadku wysokich stanów wody. Pod wodą czeka na nas szczyt opadający na 50 metrów. Spotkać tu można naprawdę duże ryby, zwłaszcza szczupaki.

W części akwenu, która zwana jest “Polną”, znajdziemy półwysep, za którym znajduje się zatopiony las. Znajdują się tu drzewa, które nie zostały wycięte. Na głębokości od 15 do 20 metrów znajdziemy więc piękną podwodną przestrzeń wypełnioną niewiarygodnie pięknymi widokami. W to miejsce jednak zjeżdżają się często wędkarze, dlatego też trzeba uważać podczas nurkowania na żyłki, w które można się zaplątać.

Zatoka Solińska jest pięknym miejscem słynącym z dużych ryb, przepięknych widoków i Bieszczad. Miejsce idealne na wypoczynek. Plan na nurkowanie w tym miejscu powinien być rozłożony na kilka dni, ze względu na wielkość akwenu i liczne atrakcje, jakie możemy tu spotkać.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl