+48 880 000 899 aquamatic@aquamatic.pl

steine miejsca nurkowe

Steine jest jednym z mniejszych kamieniołomów granitowych jakie możemy znaleźć w okolicach Drezna. Maksymalna głębokość to 33 metry. Widoczność pod wodą również nie jest imponująca. Steine zawdzięcza to bardzo bujnej roślinności i gęstemu zarybieniu, które skutecznie uniemożliwia komfortowe nurkowanie poniżej 7 metrów.

Tylko do wcześniej wskazanej głębokości utrzymuje się tu widoczność do 10 metrów, głębiej robi się już coraz ciemniej i mętniej. Steine nie zachwyca swoimi możliwościami tak bardzo jak Horka, czy Prelle, aczkolwiek ma swoje zalety, które można wykorzystać. Dzięki naprawdę sporej ilości ryb, można przeprowadzić tu szkolenia w ramach Specjalizacji Nurkowej – Identyfikacja Ryb Aware. Z pewnością znajdziemy tu minimum 10 gatunków ryb słodkowodnych, z pięknymi okazami wyrośniętych szczupaków na czele. Spotkać tu można również dużych rozmiarów karpie

Poniżej 20 metrów w kamieniołomie znajduje się czarna zawiesina, która znacznie utrudnia dalsze nurkowanie bez dobrego sprzętu oświetleniowego. Temperatura wody również nie zachwyca, ale za względu na mniejszą głębokość nie wywołuje takiego szoku, jak w miejscach takich jak Prelle. Jest to miejsce wielu szkoleń i kursów, dlatego mimo zróżnicowanych warunków, zawsze spotkamy tu sporą ilość nurków.

Szkoleniowa atmosfera przenosi się również na powierzchnię wody. Na wodzie rozłożone bojki, a przy brzegu napotykamy spory tłum młodych nurków, którzy właśnie w tym miejscu rozpoczynają swoja przygodę z nurkowaniem. Niemniej jednak warto jest odwiedzić to miejsce i samemu wystawić ocenę temu zbiornikowi. W razie niezadowolenia zawsze możemy udać się na Horkę lub Prelle.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

Zawsze dostępni!Nasz sklep jest otwarty
po-pt 09.00-17.00

Możesz u nas napełnić butlę, wypożyczyć
lub kupić sprzęt!Odwiedź nasze strony


Sklep nurkowy - sprzęt i akcesoria


Nurkowanie w Chorwacji
- nasza baza nurkowa


Chorwacja - wyspa Pag
- apartamenty przy bazie nurkowej!

Kontakt / Adres


Centrum nurkowe Wrocław Aquamatic.PL
ul. Środkowa 5B
53-662, Wrocław
tel1: +48 71 344 68 99
tel2.: +48 880 000 899


e-mail: aquamatic@aquamatic.pl