KURS PADI
Tec Sidemount

KURS PADI
TEC Sidemount Diver

Bezpieczne i skuteczne nurkowanie na większych głębokościach.

Kurs nurkowania PADI TEC Sidemount Diver jest przeznaczony dla nurków, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w nurkowaniu technicznym z wykorzystaniem konfiguracji sidemount (konfiguracji bocznej).

Kurs PADI Tec Sidemount Diver jest teraz częścią serii technicznej PADI TecRec. Kurs PADI Tec Sidemount jest przeznaczony głównie dla dwóch grup nurków:

 • nurków rekreacyjnych, szukających kursu, który pomoże im przejść na nurkowanie techniczne,
 • nurków technicznych, którzy chcieliby poznać konfigurację sidemount i zastosować ją podczas nurkowań technicznych.

Czym jest nurkowanie w konfiguracji sidemount?

Konfiguracja Sidemount oznacza, że butle nurkowe przymocowane są po bokach nurkach – pod ramionami, zamiast na plecach. Nurkowanie w konfiguracji sidemount dobrze sprawdza się w wielu warunkach – jest bardziej wygodne podczas nurkowań technicznych. Konfiguracja ta jest popularna wśród nurków jaskiniowych, a pojedyncze butle nurkoweg łatwiej nosić w sytuacji, gdy konieczne jest przeniesienie sprzętu przez trudny teren, by dotrzeć do wody. Ponadto, niektórzy nurkowie z ograniczeniami fizycznymi preferują konfigurację sidemount.

Czego się nauczysz?

Kurs PADI Deep Diver pozwala nurkom rozszerzyć swoje możliwości nurkowe, umożliwiając im bezpieczne i skuteczne nurkowanie na większych głębokościach. Poznasz zasady nurkowania głębokiego, związane z tym ryzyko i bezpieczne praktyki podczas nurkowań na większych głębokościach. Nauczysz się planować i przeprowadzać nurkowania na większych głębokościach, uwzględniając zarządzanie rezerwami powietrza, czasami dekompresji i inne czynniki wpływające na bezpieczeństwo. Poznasz sprzęt związany z nurkowaniem głębokim, w tym odpowiedni dobór konfiguracji sprzętu i użycie narzędzi pomocnych podczas tego typu nurkowań.

Wymagania wstępne:

 • Ukończone 15 lat (od osób poniżej 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
 • Certyfikat PADI AOWD lub stopnia równorzędnego.
 • Opinia lekarza o dobrym stanie zdrowia.
Kurs PADI Sidemount Diver

Program PADI TEC Sidemount Diver:

Kurs TEC Sidemount Diver zapewnia nurkom zaawansowaną wiedzę i umiejętności potrzebne do bezpiecznego i efektywnego nurkowania w zaawansowanych warunkach technicznych z wykorzystaniem konfiguracji sidemount. Program szkolenia obejmuje zagadnienia: 

 • Teoria dotycząca konfiguracji sidemount. Zalety nurkowania w konfiguracji sidemount oraz nauka konfiguracji i montażu butli.
 • Technika nurkowania w konfiguracji sidemount. Doskonalenie umiejętności pływalności, zarządzanie linami butli, techniki zakładania i zdejmowania butli.
 • Strategia dekompresji i zarządzanie gazami oddechowymi podczas nurkowań na głębszej wodzie.
 • Bezpieczeństwo podczas nurkowania w konfiguracji sidemount. Ćwiczenia praktyczne mające na celu utrwalenie umiejętności.

Program:

Nurkowanie na wodach basenopodobnych:
Zapoznanie nurków z umiejętnościami sidemountowymi, rozpoczynając od dwóch głównych butli, a kończąc przynajmniej na czterech (dwie butle główne i dwie butle typu stage/deko)

Nurkowanie na wodach otwartych:

 • Nurkowanie 1 i 2 – nurkowanie z dwiema butlami w konfiguracji sidemount.
 • Nurkowanie 3 – nurkowanie z dwiema butlami głównymi i przynajmniej jedną butlą typu stage/deko.
 • Nurkowanie 4 – nurkowanie z minimum dwiema butlami głównymi i dwiema butlami typu stage/deko. Jeżeli zachodzi taka potrzeba (np. dla nurków trimiksowych), konfiguracja sidemount z maksymalnie 6 butlami może zostać uwzględniona. Najpierw na wodach basenopodobnych, a następnie podczas czwartego nurkowania na wodach otwartych

Czas trwania:

Kurs PADI TEC Sidemount Diver trwa 1-2 dni. 

Uprawnienia:

Po ukończeniu kursu i spełnieniu wszystkich wymagań, uczestnik otrzymuje certyfikat PADI TEC Sidemount Diver. Pozwala to na nurkowanie na większych głębokościach, niż w nurkowaniu rekreacyjnym.

TEC Sidemount Diver - Nurkowanie techniczne

Zapisz się na kurs
PADI TEC Sidemount Diver

Zdobądź certyfikat, który pozwoli Ci eksplorować najbardziej wymagające nurkowania! Zapisz się na kurs PADI TEC Sidemount i naucz się nurkować na głębsze wody z konfiguracją sidemount.

Scroll to Top