gozomsc 
Gozo to najbardziej sprzyjające miejsce na Archipelagu Maltańskim, szczególnie dla aktywnych turystów. Wszyscy zwiedzający, którzy zainteresowani są sportami wodnymi, a przede wszystkim, nurkowaniem, mają powód, aby wybrać się na tę piękną wyspę.

Krystalicznie czysta woda i niesamowicie uformowane masy skalne są wyjątkowymi argumentami za tym, by odwiedzić to miejsce. Wysokie, nasłonecznione klify skalne są bardzo charakterystyczne dla wybrzeży Gozo. Azure Window to imponująca formacja skalna, przypominająca bramę. Jest bardzo popularnym punktem dla zwiedzających wyspę. Do wszystkich takich wyjątkowych miejsc można dotrzeć samochodem bądź łodzią. Ilość atrakcji jest jednak liczna i nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że Gozo powinno zwiedzać się przynajmniej przez tydzień.

Raj dla nurków nie tylko dzięki wysokiej temperaturze i dużej przejrzystości wody. U wybrzeży wyspy jest ona niemalże pozbawiona prądów, co dodatkowo umila czas spędzony na nurkowaniu. Podwodne atrakcje są bardzo złożone. Znajdą tu coś dla siebie wielbiciele jaskiń, jak i zatopionych wraków. Rozwinięta fauna i flora jest fascynującym elementem każdego nurkowania, zwłaszcza w Mgarr Ix-Xini.

Idealne warunki nurkowania, krystaliczna woda i przepiękne krajobrazy Gozo składają się wspólnie na sentencję udanego urlopu. Liczne zatoki i wyjątkowe miejsca nurkowe zapadną w pamięć nawet najbardziej wymagającym. Gozo to znakomity wybór dla osób lubiących ciepły klimat i naprawdę przyjemne nurkowania na wodach otwartych. 

 

Nurkuj z nami! 

TELEFON:+48 880 000 899   

E-MAIL: aquamatic@aquamatic.pl

gozo 2

gozo 1

gozo malta wakacje nurkowanie

gozo malta wakacje

malta 2013 8

gozo 3

malta 2013 23

malta 2013 nurkowanie zabytki

malta 2013 nurkowanie wakacje