PADI Sidemount Diver

KURS PADI
Sidemount diver

KURS PADI
Sidemount diver

Zdobądź umiejętność umiejętność nurkowania z konfiguracją boczną.

Chcesz być lepiej przygotowany na różnorodne warunki nurkowania? Zapisz się na kurs PADI Sidemount Diver i opanuj technikę nurkowania w konfiguracji bocznej.

Szkolenie PADI Sidemount Diver koncentruje się na nauce nurkowania z konfiguracją sprzętu sidemount, gdzie butle z gazem są umieszczone po bokach nurka zamiast na jego plecach.

Nurkowanie w konfiguracji Sidemount staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej nurków chce tak nurkować. Sidemount jest sposobem na to, aby zobaczyć więcej, móc nurkować w trudno dostępnych miejscach, takich jak wraki i jaskinie. Jeśli również chcesz nurkować w tej konfiguracji, zapisz się koniecznie na kurs Sidemount Diver. Zrób krok dalej w nurkowaniu technicznym bądź naucz się nowych umiejętności zaraz po kursie Open Water Diver.

Czego się nauczysz?

Na kursie Sidemount Diver PADI poznasz technikę nurkowania z konfiguracją boczną. Nauczysz się konfigurować i regulować sprzęt nurkowy stosowany w konfiguracji bocznej. Poznasz procedury bezpieczeństwa podczas nurkowania z butlami po bokach oraz unikania sytuacji awaryjnych. Część praktyczna utrwala umiejętności, niezbędna podczas nurkowania Sidemount.

Wymagania wstępne:

  • Stopień Advanced Open Water Diver (AOWD),
  • 30 zalogowanych nurkowań,
  • Ukończone 18 lat.

Program PADI Sidemount Diver:

Program szkolenia PADI Sidemount Diver obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, obejmujące nurkowanie na basenie oraz nurkowania na wodach otwartych. 

  • Zapoznanie nurków z umiejętnościami sidemountowymi, nurkowanie z dwiema butlami.
  • Technika montażu i regulacji butli po bokach.
  • Procedury bezpieczeństwa w konfiguracji Sidemount. 
  • Ćwiczenia praktyczne (basen lub wody płytkie) nurkowanie z dwiema butlami w konfiguracji sidemount. Obycie się ze sprzętem.
  • 3 nurkowania na wodach otwartych, podczas których utrwalane są zdobyte umiejętności nurkowania z butlami po bokach.
  • Regulacja sprzętu pod wodą, zdejmowanie i ponowne zakładanie butli podczas nurkowania, utrzymanie równowagi z butlami po bokach.
  1.  

Czas trwania:

Kurs PADI Sidemount Diver trwa 1-2 dni. 

Uprawnienia:

Po pozytywnym ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat nurka specjalistycznego PADI Sidemount Diver (Konfiguracja boczna).

Certyfikat PADI Sidemount Diver daje nurkom umiejętność nurkowania z konfiguracją sidemount oraz zwiększa ich elastyczność i bezpieczeństwo podczas nurkowań w różnych warunkach. Umożliwia to lepsze dostosowanie się do specyficznych wymagań różnych miejsc nurkowych.

Zapisz się na kurs
PADI Sidemount Diver

Zapisz się na kurs PADI Sidemount Diver i naucz się nurkować w konfiguracji bocznej. Zdobądź nowe umiejętności i ciesz się większą elastycznością pod wodą.

Scroll to Top